iWant

TapDefense – jednoduchá strategie

iWant

Pro někoho z Vás určitě nebude novinkou koncept „tower defense“ strategií. Ve stručnosti ale představím, o co jde, na dnešní recenzované hře. Vždy z jednoho místa (pekla) vychází jakási „armáda“ (hordy gremlinů, démonů a podobné havěti) mířící do stanoveného cíle (nebe). A vaším úkolem je tuto jejich snahu překazit. Ke splnění máte k dispozici různé věže, které protivníky nejen zraňují, ale také je například mohou zpomalit.

V TapDefense chodí armáda pekelníku vždy po stejné cestě, kolem které stavíte věže se šípy, s vodou, děly a podobně. Ty kupujete za peníze, které si vyděláte jak za zabití každé obludky, tak také získáváte úroky za ušetřené peníze – ty které hned neutratíte. Věže je možné během hry vylepšovat a po určité době získáváte body, díky kterým můžete vynaleznout nové věže. Obtížnost se samozřejmě stupňuje a je nutné hned od začátku myslet na dobré rozestavění a také na to, abyste si vydělali dostatek peněz i na úrocích.

 

Hra nabízí tři druhy obtížností a poskytuje tak určitě dostatek zábavy. Někteří z Vás by mě mohli napadnout, že na iPhone existuje lepší „tower defense“ hra (Fieldrunners), kterou samozřejmě znám a o té třeba někdy jindy. TappDefense je ale na Appstore zdarma a ačkoli nenabízí tolik možností, tolik zábavy a není tak hezká jako její o $5 dražší bráška, tak je to myslím ideální hra pro ty, kteří si nejsou jisti, jestli by je vůbec takový koncept bavil a zda má tedy cenu těch 5 dolarů utrácet. 

Autor místo placené hry vsadil na reklamy, které se ve hře zobrazují ale nejsou nijak rušivé. Co mi ale vadí je to, že aplikace chce zjišťovat moji polohu. Neznám přesný důvod, ale mám takový pocit, že je to kvůli cílení reklam.