iWant

Udělejte si pořádek v newsletterech s Unroll.me

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Newslettery, pro které se ani pořádně neujal žádný český výraz, mohou být mnohokrát užitečné. Upozorňují vás na zajímavé události, nabídky, zprávy a mnoho dalšího, způsobů využití je nekonečně. Jenže se z nich může stát často také noční můra, která nekontrolovatelně zahlcuje vaši e-mailovou schránku. Služba Unroll.me vám v takovém případě dokáže zachránit „poštovní život“.

Ať už máte k newsletterům či dalším pravidelným e-mailům, ke kterým jste se kdysi vědomě či nevědomě přihlásili, jakýkoliv vztah, je dobré Unroll.me vyzkoušet už jen kvůli tomu, že budete mít přehled o tom, na jakých seznamech vlastně vaše e-mailová adresa je.

Unroll.me funguje tak, že mu dáte přístup do svého e-mailu a služba následně vyhledá všechny newslettery, ke kterým jste přihlášeni. Pomocí jednoduchých kroků pak můžete všechny „předplacené zprávy“ roztřídit tak, že se od nich buď odhlásíte, nebo si je dále ponecháte v inboxu.

unrollme

K jednoduché a především velice rychlé organizaci (není potřeba klikat v zápatí mailu na známé Odhlásit apod.) ovšem Unroll.me přidává ještě jednu velice šikovnou službu The Rollup, která vaše vybrané newslettery vždy posbírá a předloží vám je přehledně v rámci jediného e-mailu.

Smysl Rollupu je v tom, že místo aby vás newslettery, které obvykle nevyžadují vaši okamžitou pozornost, otravovaly v průběhu dne, zobrazí se vám ve schránce vždy jen jednou za den (například ráno při snídani). Unroll.me třídí newslettery pro lepší orientaci do příslušných kategorií a do Rollupu můžete jednotlivé „předplacené zprávy“ přidat stejně snadno, jako se od nich můžete odhlásit.

Pokud se rozhodne využít Unroll.me na iPhonu, po prvním skenování vaší schránky dostanete hromádku všech přihlášených newsletterů a šviháním prstu doleva, doprava nebo nahoru všechny roztřídíte, případně přidáte do Rollupu. Snadno můžete vše spravovat také ve webovém rozhraní na Unroll.me, kde najdete stejné možnosti.

V aplikaci i webovém rozhraní máte vždy přehled o tom, k jakým newsletterům jste aktuálně přihlášeni, které jste odebrali a které máte v Rollupu. Navíc se vám ve schránce vytvoří složka „Unroll.Me“, ve které najdete všechny newslettery samostatně a pohromadě.

Důležité je na závěr dodat, že služba Unroll.me funguje zcela zdarma (maximálně po určitém počtu užití vyžádá sdílení na sociálních sítích) a podporuje Gmail, Google Apps, Yahoo! Mail, AOL, iCloud, Outlook.com.

Unroll.Me
Unroll.Me
Developer: Unroll.Me
Price: Free