iWant

V novém kampusu Applu vyrostlo unikátní „Divadlo“, kde se budou představovat nové produkty

iWant

Již několik měsíců nad novým kampusem Applu lítají zvědavé drony, které mapují, jak velkolepá stavba pokračuje. Nyní se však o pokroky podělil sám Apple, když ukázal, jak vzniká obří auditorium, kde se Tim Cook a spol. chystají od příštího roku představovat nové produkty.

Nový kampus, který je díky svému tvaru označován jako vesmírná loď, roste každým dnem. Apple očekává, že by se měly práce dokončit ještě v tomto roce a během začátku roku 2017 se do něj nastěhují první zaměstnanci. Celkem jich má velký kampus pojmout třináct tisíc.

Zatímco hlavní budova, kolem jejíhož obvodu se pokládají obrovské skleněné panely, je hotova zhruba ze třetiny, mnohem dál je výstavba netradičního auditoria, který v Applu označují jako „Theatre“, česky „Divadlo“. Právě v něm se budou od příštího roku představovat zřejmě všechny novinky s logem nakousnutého jablka. Auditorium o výměře přes 11 tisíc metrů čtverečních pojme tisíc návštěvníků.

AppleCampus7

A jak je u Applu zvykem, nejedná se o jen tak ledajakou stavbu. O detaily projektu, který má na svědomí britská architektonická firma Foster+Partner, se Apple podělil s magazínem Mashable.

Místo, kde je k dispozici tisíc sedadel a pódium, se nachází zcela pod zemí. Nad zem nicméně vyčnívá válcovitá hala, která je také celá prosklená a nemá vůbec žádné sloupy. Z ní pak vedou schody dolů do sálu. Už jen skelná konstrukce je úžasná a návštěvníkům nabídne pohled na kampus do všech stran. Apple nicméně upozorňuje na ještě jeden stavitelský, potažmo architektonický majstrštyk.

AppleCampus10

Kalifornský gigant si podle svých informací nechal vyrobit dosud největší samostatně stojící střechu z uhlíkových vláken. Ta byla pro Apple vytvořena v Dubaji a je vytvořena ze 44 identických paprskovitých panelů sbíhajících se do středu. Váží 80 tun a před převezením do Cupertina byla sestavená střecha testována v dubajské poušti.

Nový kampus Applu vyrůstá kousek od současného sídla firmy a vedle hlavní budovy, kam se přesune většina zaměstnanců, je „Divadlo“, o němž prý nechce Apple slyšet jako o UFO, velice důležitým prvkem. Dosud si totiž obvykle musel Apple pronajímat prostory pro své prezentace, ale od příštího roku vše zvládne na vlastní půdě.

 

Zdroj: Mashable