iWant

Vyberte si datový tarif pro váš iPad

iWant

Čeští majitelé iPadu 3G řeší dilema, jak svůj tablet plnohodnotně využívat a kde zakoupit datový tarif. Přinášíme vám cenové srovnání všech tří tuzemských operátorů.

Čeští mobilní operátoři, na rozdíl od svých mateřských firem v zahraniční, neposkytují žádné speciální datové tarify šité na míru pro iPad. Možná to souvisí i se špatným pokrytím sítěmi 3G.

Pokud ještě nemáte Micro SIM kartu, zde najdete informace, kde a za jakých podmínek ji můžete pořídit.

Telefónica O2

data 500 MB/den 500 MB/měsíc 2 GB/měsíc 10 GB/měsíc
cena 50 Kč* 300 Kč 300 Kč/od 4. měsíce 500 Kč 500 Kč/od 4. měsíce 750 Kč

* Tarif 5×24 h za 200 Kč, 10×24 h za 350 Kč

Micro SIM k iPadu zdarma. Surfování 3 měsíce zdarma na zkoušku. Pokud máte O2 Internet (ADSL připojení), datový paušál na mobilní internet vás vyjde o 100 Kč levněji, tzn. např. místo 300 Kč zaplatíte za O2 Mobilní internet Start jen 200 Kč měsíčně. Více o paušálech zde.

T-Mobile

data 10 MB/den 25 MB/týden 100 MB/měsíc 200 MB/měsíc 1 GB/měsíc 2 GB/měsíc 30 GB/měsíc
cena 24 Kč 39 Kč 139 Kč 238,80 Kč 499 Kč 499 Kč* 999 Kč*

* Tarif Internet na cesty.

Při aktivaci do 31. 12. 2010 jeden měsíc zdarma. Další slevy je možné získat při podepsání smlouvy na dobu určitou.

Vodafone

data 5 MB/den 100 MB/měsíc 500 MB/měsíc 3 GB/měsíc
cena 17 Kč 177 Kč 315 Kč 525 Kč

Dotazovali jsme se e-mailem všech tří operátorů na datové tarify. Do uzávěrky odpověděla pouze Telefónica O2. Ceny u T-Mobile a Vodafone jsou převzaty z ceníků dostupných na webu.

Určit jednoznačného vítěze v datových tarifech nelze. Nejlepší nabídku a pokrytí má Telefónica O2. Každý by ale sám měl zvážit, jak často bude iPad používat a kolik dat za určité období stáhne. Podle toho by měl vybrat svůj tarif.

 • snopek

  vodafone 5MB/den je takový výsměch že.. Jak si ti tupci můžou myslet, že to někomu může stačit? DEMENTI VODAFONŠTÍ!!!

  • Jako nouzovka na 1 den si myslím, že to stačit může.

 • Fililip

  Nekomu to muze stacit na icq nebo fb .. Ten tarif neni jen pro chytre telefony ..

 • Barberry.pha

  Ja mam jako nouzovku na ipadu, predplacenku od o2, 40kc tydne za 35 MB, kdykoliv se to da vypnou, ale uctuje se to po tydnech takze jenom to nevypinam zbytecne brzo :))

 • Honzíkova Andrejka

  Jen bych ráda upozornila na předposlední odstavec, poslední věta – 2x slovo „jsou“; a pak první věta v posledním odstavci – opět 2x „určit“.. :)

 • SteveJSF

  Těch 5 MB na den by měl být základ u každého paušálu a zdarma.

  Jinak u Vodafonu je dobré ještě počítat se slevou 10%, kterou si může každý zapnout. A očekávají se v dohledné změny v limitech FUP a vůbec v celé nabídce.

  Celkem se mi líbí kvalita sítě O2, naopak jsem naštvaný na nekvalitní síť Vodafonu. Většinou tam, kde jsem se pohyboval (bydlel, pracoval…), byla síť Vodafone otřesná a přestože by tam mělo být 3G, obrovský vliv měl pohyb po místnosti nebo po bytě – od 3G až po jeden dílek GPRS nebo dokonce žádný signál. To O2 bylo v pohodě. Ten Vodafone na to nějak kašle. Teď ještě ten „žádný“ dárek k vánocům… Kolik „dospělých“ lidí posílám zprávy z internetu?

  Ale popravdě – snažím se o levnou variantu, takže mám od Vodafone ty 3 GB měsíčně a 50% slevu, takže za cca 260 Kč. Ale aktualizace všech aplikací pro iPhone, práce s maily a brouzdání po netu mi dokáže ty 3 GB měsíčně spolknout a po překročení limitu je z iPhonu skoro nepoužitelná cihla. A to se omezuju jak můžu a jsem z toho nešťastný, vůbec si ten internet neužiju. Nejde s tím vyjít, je nutné mít buď jiného operátora nebo do páru ještě doma nějakou wifinu. A stejně tak bych to viděl s iPadem.

  • Vv

   Naprosty souhlas, nesedet na jednom fleku u wifiny, tak to nema smysl ani iphone kupovat! Ale holt cesi, jeden druhemu ..!

 • Marek

  Zdravim,

  mozna bych jeste srovnal jestli tarif je pro predplacenkare nebo musi mit k tomu nejaky dalsi hlasovy tarif.

  • Vaší otázce moc nerozumím. Srovnáváme datové tarify vhodné pro iPad, proč ještě hlasové? Pokud chcete najít vhodnou kombinaci, podívejte se do článku Porovnání cen iPhone 4 u tuzemských operátorů tam tuto informaci naleznete.
   Do iPadu potřebujete Micro SIM. Tuto SIM si můžete měnit s telefonem (máte tedy jednu kartu, tu neustále prohazujete dle potřeby). Máte tam hlasový a datový tarif na jedno číslo, ale je to ale poněkud nepraktické.
   Předplacený tarif? Vždyť je to v těch tabulkách. Každý operátor nabízí možnost koupit si připojení alespoň na jeden den. Ale podle mého názoru je tato možnost krajně nevýhodná a drahá.

 • Motles

  Zdravím nemohl by mi někdo porAdit? Momentálně jsem v zahraničí a nefunguje mi datový roaming na ipadu. V Čechách bylo VŠE ok data jsou zapnutá datový roaming taktéž, pro jistotu jsem prohodí SIM karty v iPhone a iPadu abych ověřil funkčnost SIM karty a na iphonu jsou data ok. Na hore je ikonky 3g sítě ze je k dispozici a název oparatora. Po otevření prohlížeče to hlásí: nelze aktivovat mobilní datovou síť – nejste uživatelem mobilní datové sítě . Jo a u oparatora jsem se si overoval zda je roaming ok a je operátor je t- mobile a mám u nej zaplacenej nejakej datovém balíček. No snAd jsem to srozumitelně popsal. Moc prosím o radu. Aloha

  • Pasa

   Jsem na tom úplně stejně Ipa2, micro sim od t-mobile aktyvovaný rouming, v Čechách je to ok, v Rakousku ani ťuk a dnes na Slovensku taky nic.