iWant

Zlaté stránky – telefonní seznam v kapse

iWant

Začíná se nám to hemžit užitečnými aplikacemi i pro použití v našich končinách. Jedním z nejnovějších počinů se jmenuje Zlaté Stránky a slouží přesně k tomu, co byste očekávali – vyhledávání telefonních čísel obyvatel i firem.

Připravte se na spoustu pozitiv a nečekejte na konec recenze, aplikaci si v Appstore rovnou vyhledejte a stahujte. Zlaté Stránky na iPhone vypadají sexy. Jedná se o kvalitně vyvedenou aplikaci s důrazem jak na design, tak i na celkové uživatelské prostředí. Autoři nechtěli vydat co nejrychleji jednoduchou aplikaci, ale opravdu chtěli využít možnosti iPhone naplno.

Ale zpomalme a vezměme to od podlahy. Po spuštění (opravdu rychlém) se ocitnete v příjemně žlutém prostředí, kde ve spodní liště naleznete navigaci (Vyhledávání firem, lidí či otevření nápovědy) a v horní části se objevuje pole pro vyhledávání. Zadáte, co si přejete najít a v dalším políčku si můžete vyhledávání upřesnit podle adresy. Pokud zde nic nezadáte, tak si aplikace vyžádá hledání podle vaší aktuální polohy.

zlate-stranky-iphone-aplikace-1 zlate-stranky-iphone-aplikace-2

I hledání podle aktuální polohy probíhá velice rychle a tak si můžete velmi snadno najít nejbližší restaurace. Výsledky jsou v tomto případě seřazeny podle vzdálenosti. Vzdálenost berte ale spíše jen orientačně, protože aplikace používá pro zjištění polohy pouze údaje z triangulace GSM signálu, což je logické, protože jinak by hledání polohy trvalo mnohem déle a v budově by stejně zjištěna nebyla.

Po rozkliknutí uvidíte přesnou adresu, telefonní číslo, mapu, adresu webové stránky či email. Pokud má daná firma v databázi Zlatých stránek i více informací o své činnosti, tak se zobrazí i tyto informace. Když jsem mluvil o integraci do iPhone zvládnutou na jedničku, tak jsem mluvil právě o této obrazovce. Stačí kliknout na telefonní číslo a voláte. Když kliknete na mapu, tak si můžete zobrazit firmu na mapě přímo v aplikaci, stejně tak si přímo v aplikaci můžete zobrazit webové stránky. Pouze email se nepíše přímo z aplikace, ale jste přepnuti do aplikace Mail.

zlate-stranky-iphone-aplikace-3 zlate-stranky-iphone-aplikace-4

To ale není vše, v aplikaci se nachází i další vychytávky. Například pokud ve výpisu vyhledávání otočíte iPhone naležato, tak se vám zobrazí tyto firmy přímo na mapě v podobě špendlíků. A když vám výsledky vyhledávání nestačí, stačí s iPhone zatřepat a aplikace začne načítat další výsledky vyhledávání. Po rozkliknutí daného výsledku si můžete kontakt uložit i do adresáře (doplní se vše – od názvu, telefonu až po webové stránky) či ho můžete poslat někomu emailem. Pro rychlejší vyhledávání oceníte i výborný našeptávač.

Jak vidíte, z aplikace jsem nadšen. Miluji užitečné aplikace na iPhone a jsem opravdu rád, že Mediatel nezvrhnul platformu iPhone, za což jim dávám velké plus. Snad se podobně kvalitních aplikací pro použití v českém prostředí objeví více, třeba takovou iPhone aplikaci s offline jízdními řády bych opravdu ocenil.

[xrr rating=5/5 label=“Hodnocení Jablíčkáře“]

Appstore link – Zlaté Stránky (zdarma)

 • MilaZet

  Nezbyva mi nic jineho nez 100% souhlasit. Aplikace je opravdu vydarena a cista….
  Neuveritelny tyden pro ceske uzivatele iPhonu. Vyborny pocin iSvatku (verim, ze tvurci tuto aplikaci dovedou k dokonalosti) a ted skvele Zlate Stranky. Dekujeme

 • Fractal

  Jako obvykle – zlate stranky nechapu slova bez diakritiky :)

 • Davidson

  Dikartika :/

 • Mirecek

  Mrkam jak drat ma to nejake mouchy ale komecne zas nejaka app ktera stoji za to. 3x vivat 5xzdravas haleluja

 • titan4

  Je to pěkné akorát mi to při práci s mapou jednou spadlo, ale jinak to vypadá dobře.

 • Vrtt

  Taky se mi to docela libi, jen se mi pole pro zadavani dotazu zda ponekud male a nedari se mi v nem krizkem odmazat posledni hledany vyraz.

 • DeMaio

  Tak už je aj verzia pre Slovensko..

 • Dan

  Teda priznam se, ze jsem zkusil a behem asi 5-ti hledani mi ta aplikace 2x spadla…

 • makavelli

  verzia pre slovensko je v ramci tejto aplikacie alebo je to ina aplikacia ???

 • Hobbo

  Nechápu Vaše nadšení. Aplikace spíše podprůměrná. Např s AroundMe se nedá srovnávat. Shrnu (již výše uvedené) chyby:
  – padá (nemám JB)
  – obrovské logo, ale miniaturní zadávací pole, miniaturní výběr výsledků (zkuste se tam palcem trefit třeba v busu či tramvaji)
  – nezvládá diakritiku
  – aktuální pozici nebere! triangulací sítě (aspoň můj 3G), ale posledním uloženým „current location“ z cache GPS. Včera jsem byl v Ostravě, dnes v Plzni, dnes jsem Mapy ještě nepoužil, takže Zlaté stránky mi teď hledají vše poblíž Ostravy. Katastrofa!

  Aplikaci nechám, ale jen pro vyhledávání čísel soukr osob. Pro služby je AroundMe podstatně lepší.

 • crank

  husta aplikace, ale proc by nemohla fungovat bez mikrofonu? na starej ipod touch ji nedostanu! :(((( to je skoda!