Zavřít reklamu

Pokud nás doba koronaviru, lockdownů a omezení něco naučila, tak to, že na dobrém výběru aplikací do našich smartphonů opravdu záleží.

Některé z nich podpoří naše fyzické zdraví a kondici, jiné zase psychickou pohodu, ty další se budou hodit pro práci a plnění cílů. Ať už nás čeká další lockdown nebo ne, pojďme se podívat na aplikace, které by vám neměly chybět.

1. Zoom & Teams

Jestli se některá aplikace stala opravdu nezbytnou, pak je to určitě Zoom, případně jeho alternativy, ať už mluvíme o Microsoft Teams nebo Google Meet. Nejenom, že velkému množství lidí umožnily práci z domova, ale i poté, co bude koronavirus už jenom vzdálenou vzpomínkou, tyto aplikace s námi určitě zůstanou.

iOS Teams

V mnoha společnostech totiž odstartoval koronavirus malou revoluci. Vedení si uvědomilo, že spoustu aktivit lze dělat plně online. Home-office se tak stane daleko běžnějším jevem.

2. Asana & Monday

U tématu práce z domova ještě chvíli zůstaneme. Domácí prostředí je obzvláště náročné v tom, že může negativně ovlivnit naši produktivitu. Proto je třeba dbát na to, abychom si práci dobře zorganizovali. K tomu nám pomohou aplikace jako jsou Asana či Monday.

Obě dvě umožňují dobře zaznamenávat, co je třeba za daný den splnit, rozložit velké projekty na menší, zvládnutelné části, či komunikovat s více kolegy. Obě aplikace se ještě více hodí pro manažerskou práci, kterou opravdu usnadní.

3. Costlocker

Předchozí čtyři aplikace slouží k efektivní komunikaci a projektovému řízení. Firmy se zaměřili v době postcovidové ještě na jednu oblast, kterou jsou – celkem logicky – firemní finance. Aplikace costlocker hlídá náklady, počitatelné i nepočitatelné položky a dává majiteli firmy celkový přehled o tom, jak jsou aktivity, které každý zaměstnanec realizuje, profitabilní. Aplikace zaznamenala strmý nárůst nových klientů – i to je důkazem, že čeští podnikatelé mají potřebu zkrotit své finance a držet je pod kontrolou.

iphone x FB

4. Cashbot

Další aplikací, která poslední měsíce „trenduje“ je Cashbot. Pokud podnikáte, jedná se o must have aplikaci, která by ve vašem telefonu i podnikání rozhodně neměla chybět – díky unikátní kombinaci finančních produktů pomáhá firmám balancovat cashflow tím, že je schopna zajistit financování do 30 minut. A to třeba i z vašich zdrojů. Prostřednictvím tzv. faktoringu vám Cashbot proplatí faktury, na jejichž splatnost byste si jinak ještě počkali.

5. Dáme jídlo & Wolt

Nalijme si čistého vína, zavřené restaurace znamenaly pro mnoho z nás nutnost daleko více přemýšlet nad tím, co si vlastně dáme k jídlu. A pokud zrovna nejste zkušený domácí kuchař, aplikace jako Dáme jídlo nebo Wolt jsou prostě nutností.

Obě dvě aplikace během celé koronavirové doby rozšířily nabídku natolik, že si vybere i ten nejnáročnější strávník.

6. Fitify & Nike Training Club

Dobrý oběd, práce z domova a uzavřená fitness centra jsou velmi špatnou zprávou pro naši kondici a fyzické zdraví. Proto je třeba na nich pracovat i doma a domácí cvičení si nelze bez správné aplikace skoro ani představit, zvlášť v případě, že nemáte žádné vybavení.

Fitify na Apple Watch
Fitify na Apple Watch

Velmi dobrou volbou je česká aplikace Fitify, ve které najdete odpovídající cviky a série podle vaší úrovně. Dobře zpracovaná je také aplikace s názvem Nike Training Club.

7. Headspace

Strach o naše nejbližší, absence kontaktu, ale naopak i ponorková nemoc v důsledku home-office se na našem mentálním zdraví mohou opravdu podepsat.

Proto je třeba umět vypnou a správně zrelaxovat. Dobrou metodou je meditace, se kterou ovšem není tak snadné začít. Usnadnit vám to může aplikace s názvem Headspace, která pomůže s meditací i úplnému laikovi.

8. Duolingo

Koronavirus s sebou přinesl spoustu volného času, který není možné vyplnit klasickými aktivitami. Byla by tedy škoda, kdybychom ho promarnili a nevyužili alespoň částečně pro osobní růst. Dobrým cílem může být naučit se nový jazyk.

V samostudiu nám může pomoci správně zvolená aplikace, jako je například Duolingo. Aplikace přináší do výuky jazyka prvek hry a odměňování a díky tomu je výuka rozhodně zábavnější.

9. Audible & Kindle

U osobního rozvoje se ještě chvíli zdržíme. Zajímavým faktem je, že ti nejúspěšnější lidé čtou nadprůměrné množství knih. A lockdown k vytvoření takového návyku přímo vybízí. Knihkupectví jsou ovšem zavřená, a proto je nasnadě využít některou aplikaci. Pro klasické e-knihy se hodí například Kindle od Amazonu, ale najdou se i další.

Zajímavou možností a usnadněním pro ty, kteří opravdu neradi čtou, jsou audio knihy. Připravovat si večeři a u toho poslouchat dobrou knihu vám umožní například Audible.

10. Netflix & Hulu & MagellanTV

Zavřená kina přímo zvou k tomu, abychom si doma vytvořili ideální podmínky pro sledování filmů nebo seriálů. Naštěstí pro nás existuje nespočet aplikací, které nám to usnadní. Mezi ty nejlepší patří Netflix nebo Hulu, ale v dnešní době je výběr opravdu velký. Pokud máte rádi dokumenty, můžete si předplatit třeba MagellanTV, což je aplikace zaměřené právě na dokumentární filmy.

.