Zavřít reklamu

Chystáte se letos v létě po dlouhé době do zahraničí a máte strach, že vaše jazyková výbava nebude dostatečná? Nemusíte se ničeho obávat – nikdy není pozdě začít se učit alespoň několik málo nových slovíček, a může vám v tom pomoci například populární aplikace Duolingo. V dnešním článku vám představíme čtyři tipy, díky kterým tento užitečný nástroj ovládnete ještě lépe.

Změňte svůj denní cíl

Používáte Duolingu už delší dobu a cítíte, že byste se chtěli posunout zase o kus dál? Nebo máte naopak pocit, že jste přecenili své schopnosti, a chtěli byste malinko zvolnit? V aplikaci není žádný problém změnit váš denní cíl. Na liště ve spodní části displeje klepněte na ikonku obličeje, a poté v pravém horním rohu klepněte na ikonku nastavení. Zamiřte zhruba do střední části menu a klepněte na Edit daily goal, kde můžete změnit svůj denní cíl.

Sledujete své statistiky

Aplikace Duolingo jako taková nabízí poměrně podrobné statistiky o tom, jak se vám daří, co studujete, a kolik lekcí a cvičení již máte za sebou. Existuje ale ještě jedna platforma, kde můžete získat všechny tyto informace spolu s řadou dalších údajů navíc. Jedná se web s názvem Duome, který vám přehledně nabídne vše potřebné. Je přímo navázán na váš účet v Duolingu – vám stačí jen do vašeho webového prohlížeče zadat adresu duome.eu/vašeuživatelskéjméno. Najdete zde ale také praktické slovníčky, cvičení nebo třeba užitečné tipy.

Kombinujte jazyky

Patříte mezi skutečné jazykové nadšence a chtěli byste vnést do učení cizích jazyků originální změnu? Můžete se v aplikaci Duolingo zkusit začít učit cizí jazyk na základě jiného cizího jazyka, který již znáte. Pokud například velmi dobře ovládáte španělštinu, můžete ji využít například ke studiu dánštiny – nemusíte nutně vycházet z přednastavené angličtiny. U jazyka, u kterého chcete provést požadovanou změnu, nejprve klepněte na ikonku vlaječky. Klepněte na tlačítko „+“, zajeďte zcela dolů a klepněte na „More“. Zobrazí se vám seznam kombinací jazyků, které jsou k dispozici.

Desktopová verze

Výhodou aplikace Duolingo ve vašem iPhonu je to, že se můžete učit prakticky kdykoliv a kdekoliv. Existuje ale také desktopová verze Duolingo, která nabízí řadu jiných výhod. Při používání Duolinga pro webové prohlížeče například neztrácíte „zdraví“ a můžete snáze a pohodlněji zapisovat své odpovědi na otázky v kurzech.

.