Zavřít reklamu
iWant

Apple představil seznam toho nejlepšího z App Store za rok 2017

iWant

Společnost Apple každý prosinec vydává seznam těch největších pecek, které se během roku objevily (a zanechaly patřičnou stopu) v App Store.  Od dnešního dne si je můžete prohlédnout, stačí si App Store otevřít, jít na záložku Dnes a zvolit jednu z karet Best of … dle toho, jaká kategorie vás zajímá. Níže v článku najdete seznam těch nejzajímavějších položek, které Apple do letošních Best of vybral. V žebříčku se umisťují jak hry, tak aplikace, hudba, filmy a další.

App of the Year pro iPhone, se dle Applu stala aplikace Calm, která se zaměřuje na meditaci a kvalitu spánku. Aplikace je k dispozici zdarma, pro její plnohodnotné fungování je třeba zakoupit předplatné. Nejlepší hrou, která se za rok 2017 objevila, je dle Applu dílo s názvem Splinter Critters. Tato poměrně jednoduchá a graficky elegantní hříčka vyjde na 89 korun.

V případě iPadu se aplikací roku stala editační aplikace pro fotografie s názvem Affinity Photo. Za 299 korun dostanete v podstatě plnohodnotný editor fotografií, který nabízí přehršel funkcí srovnatelných s některými řešeními pro desktop. Hrou roku pro iPad se stala hra s názvem The Witness. Jak již název napovídá, jedná se o klasický investigativní puzzle s malebnou grafikou. Cena je také 300 korun.

V některých případech se mohou jednotlivé vybrané hry lišit na základě zemí, pokud tedy žijete jinde než v ČR, výběr top titulů může být lehce odlišný. V rámci této akce Apple zveřejnil také nejpopulárnější trendy, které se skrze aplikace v App Store za poslední rok objevily. V této kategorii jsou zastoupeny AR aplikace, které zažívají boom v posledních týdnech, stejně jako kompetitivní hry, aplikace zaměřené na zdraví a kreativní aplikace.

Nejstahovanějšími aplikacemi za letošní rok jsou Bitmoji, Snapchat, YouTube, Messenger, Instagram a Facebook. Nejstahovanějšími hrami pak Super Mario Run, 8 Ball Pool, Snake VS Block, Ballz, Word Cookies a Subway Surfers. Co se týče popularity v rámci Apple Music, nejstahovanější a nejpřehrávanější album vydal Drake (Drake’s More Life) a nejpopulárnější písničku pak Ed Sheeran (Shape of You). Mezi filmy si nejlépe vedly snímky Moana a Star Wars Rogue One. Seriálům pak nepřekvapivě vévodí Hra o trůny. Kompletní žebříčky jsou dostupné v App Store a iTunes.

Zdroj: Apple