Zavřít reklamu

Apple Watch jsou naprosto skvělé – jejich pravé kouzlo ale poznáte až v případě, že si je pořídíte. Mnoho jedinců uvádělo, že nechápou význam pořízení jablečných hodinek, jakmile se to v nich ale zlomilo a pořídili si je, tak okamžitě změnili názor. Pomocí Apple Watch můžete primárně sledovat svou aktivitu a zdraví, kromě toho se jedná o prodlouženou ruku iPhonu. Funkcí, které hodinky od Applu umí, existuje opravdu nespočet – některé jsou známé více a některé méně. Pojďme se společně podívat na celkově 10 tipů pro Apple Watch, o kterých jste možná nevěděli. Prvních 5 naleznete přímo zde, dalších 5 pak zobrazíte pomocí odkazu níže na našem sesterském magazínu Letem světem Applem.

DALŠÍCH 5 TRIKŮ ZOBRAZÍTE KLEPNUTÍM ZDE

Najděte svůj iPhone

Patříte mezi jedince, kteří často někde nechávají položený iPhone, a poté jej nemůžete najít? Pokud ano, tak je pro vás vlastnění Apple Watch naprosto zásadní, jelikož vám dokáží hledání usnadnit. Konkrétně můžete s jejich pomocí váš jablečný telefon „prozvonit“, čímž jej jednoduše najdete. Toho docílíte jednoduše tak, že otevřete ovládací centrum – stačí na domovské stránce s ciferníkem přejet ze spodní hrany displeje směrem nahoru. Následně klepněte na prvek, který znázorňuje telefon s vyzváněním, čímž se na iPhonu rozezní zvuk. Pokud prst na tomto prvku podržíte, tak kromě přehrání zvuku dojde také k zablikání LED diody.

Nastavte si více minutek

Minutku si na našich Apple Watch můžeme ve stejnojmenné aplikaci nastavit již po dobu několika let. Problém byl ale v tom, že až donedávna bylo možné tuto minutku nastavit jen jednu. Takže pokud jste například při vaření potřebovali nastavit minutek více, tak jste si museli stáhnout jinou aplikaci, která tohle umožňovala. V nejnovějším watchOS je už ale možné více minutek zvlášť nastavit, a to naprosto jednoduše. Stačí na Apple Watch stisknout digitální korunku, přejít do aplikace Minutky, a poté si je jednoduše spustit podle potřeby. Jejich přehled se vám zobrazí na hlavní obrazovce aplikace.

Využívejte zámek proti vodě

Veškeré novější Apple Watch jsou odolné proti vodě, a to až do tlaku 50 ATM. To znamená, že je můžete prakticky bez obav vzít do vody, pouze je ale nutné zajistit, aby se nedostaly do kontaktu se stříkající vodou, která přesáhne tlak 50 ATM, což plus mínus odpovídá tlaku vody, který je ve hloubce 50 metrů. Pokaždé, když s Apple Watch do vody půjdete, tak byste si měli aktivovat zámek proti vodě. Pokud tak neučiníte, tak může dojít k tomu, že voda začne ovládat displej hodinek, což je nechtěné. V takové situaci stačí vyyužít zámek proti vodě, který deaktivuje displeje. Aktivujete jej skrze ovládací centrum, kde klepněte na ikonu kapky. Vypnutí pak provedete otočením digitální korunky, čímž se navíc vytlačí voda ven z reproduktorů.

Změňte si komplikace na cifernících

Na Apple Watch můžete využívat několik různých ciferníků, mezi kterými se můžete během dne různě přepínat. Nutno ale zmínit, že ne každému musí ciferníky ve výchozí podobě vyhovovat. Většina uživatelů Apple Watch ví, že si ciferníky mohou podle sebe upravit, novým majitelům to ale jasné být nemusí. Pro úpravu tzv. komplikací, tedy součástí ciferníků, přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde si v kategorii Moje ciferníky rozklikněte ciferník, který chcete upravit. Poté sjeďte níže ke kategorii Komplikace, kde si jednotlivé komplikace můžete přenastavit. Pak stačí ciferník přidat do Apple Watch klepnutím na Přidat nahoře.

Upravte si zobrazení stránky s aplikacemi

Ve výchozím nastavení se aplikace na Apple Watch zobrazují v mřížce, která svým tvarem připomíná včelí plástev. Pro někoho je tohle zobrazení ideální, pro někoho samozřejmě nikoliv. Dobrou zprávou ale je, že si můžete tohle výchozí zobrazení jednoduše změnit, a to na klasický abecední seznam, což mnoho uživatelů ocení. Pro provedení této změny stiskněte na Apple Watch digitální korunku, poté přejděte do aplikace Nastavení a rozklikněte sekci Zobrazení aplikací. Zde už si jen vyberete podle potřeby buď Mřížka nebo Seznam.

.