Zavřít reklamu

Od představení nového 16″ MacBooku Pro uplynulo už pár hodin a lidé tak měli čas novinku dostatečně vstřebat. Na webu se objevilo poměrně velké množství nejrůznějších prvních dojmů a mini-recenzí, ze kterých jde sesumírovat prozatimní hodnocení. To je veskrze kladné a mnoho lidí tvrdí, že Apple konečně uposlechl letité nářky a napravil spoustu více či méně závažných nedostatků, které se objevily společně s novou generací MacBooků Pro v roce 2016.

V první řadě jde o mnohými proklínanou klávesnici. Takzvaný butterfly mechanismus se nikdy nepodařilo zcela odladit, i když to Apple zkoušel napříč třemi různými iteracemi. Nová klávesnice by měla být hybridem mezi tou používanou do roku 2016, a tou používanou doposud. Další kladné body si novinka připisuje za nový hardware, zejména displej, reproduktory, větší baterii a silnější grafické akcelerátory. Přes všechno pozitivní se však najdou i věci, které si příliš chvály nezaslouží a sráží tak celkově velmi povedený produkt.

2019 MacBook Pro hlavní specifikace
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jde zejména o nechvalně proslulou kameru, kterou Apple používá už několik let stejnou a upřímně řečeno – v roce 2019 by měl stroj za 70 a více tisíc obsahovat o poznání lepší hardware. Obzvláště když víme, čeho všeho jsou malé senzory s malými čočkami schopné. Ingegrovaná Face Time kamera s rozlišením 720p tak rozhodně není ideální a je to asi to nejhorší, co je na novém MacBooku Pro k nalezení.

Zamrzí také chybějící podpora nejnovějšího standardu WiFi 6, kterou už například nové iPhony mají. Zde však není na vině (výhradně) Apple jako takový, ale společnost Intel. Ta sice WiFi 6 na některých svých nových procesorech podporuje, bohužel však ne na těch, které se nachází v 16″ MacBooku Pro. Podpora by se dala zajistit také instalací adekvátní síťové karty, to však Apple neudělal. WiFi 6 tedy až za rok. Jak nový MacBook Pro vnímáte vy?

Zdroj: Apple

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více