Zavřít reklamu

Apple představil 16palcový MacBook Pro. Nový model nahrazuje původní 15palcovou variantu a dostává do vínku několik specifických novinek. Tou stěžejní je nová klávesnice s nůžkovým mechanismem. Notebook ale také disponuje výrazně kvalitnějšími reproduktory a je možné jej nakonfigurovat až s 8-jádorvým procesorem a 64 GB RAM.

Nový 16palcový MacBook Pro nabízí největší displej od dob, kdy Apple zrušil prodej 17″ modelu. Přímo úměrně s vyšší uhlopříčkou displeje narostlo i rozlišení, které je na hodnotách 3072×1920 pixelů a tím roste i jemnost displeje na 226 pixelů na palec.

O poznání zajímavější je ale nová klávesnice, u které se Apple odklání od problémového motýlího mechanismu a vrací se zpět k osvědčenému nůžkovému typu. Spolu s novou klávesnicí se na Macy vrací fyzická klávesa Escape. A pro zachování symetrie se Touch ID odděluje od Touch Baru, který nyní figuruje zcela samostatně v místě funkčních kláves.

Nový MacBook Pro by měl také nabídnou o poznání lepší systém chlazení. Ten má udržet procesor a GPU na maximálním výkonu co možná nejdéle a zabránit tak nucenému podtaktování pro snížení teplot. Notebook lze v konfiguračním nástroji osadit buďto 6jádrovým nebo 8 jádrovým procesorem Intel Core i7, respektive Core i9. RAM lze navýšit až na 64 GB a nejvýkonnější grafickou kartu si může uživatel zvolit AMD Radeon Pro 5500M s 8GB pamětí GDDR6.

Podle Applu je 16″ MacBook Pro vůbec prvním notebookem na světě, jenž nabízí 8 TB úložiště. Za to si ale uživatel připlatí přes 70 tisíc korun. Základní model disponuje 512GB SSD, tedy dvojnásobným oproti předchozí generaci.

Zájemci si mohou 16palcový MacBook Pro objednat už dnes na stránkách Applu, předpokládané doručení je pak stanoveno na poslední listopadový týden. Nejlevnější konfigurace vyjde na 69 990 Kč, plně vybavený model pak na 188 590 korun.

MacBook Pro 16

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.