Zavřít reklamu

Nový 16palcový MacBook Pro si odbyl svůj debut dnes odpoledne, vybraní zahraniční YouTubeři ale měli možnost si notebook vyzkoušet ještě před jeho premiérou a přináší nám tak vůbec první pohled na to, jak novinka od Applu ve skutečnosti působí.

Jedním z YouTuberů, kteří 16″ MacBook Pro již testují, je Marques Brownlee. Ten hned na začátku svého videa upozorňuje, že nový model je nástupce původní 15palcové varianty a přináší řadu vylepšení. Se svým předchůdcem sdílí dokonce i šasi se stejnými rozměry, pouze tloušťka narostla o 0,77mm a hmotnost o 180 gramů. Menšími rozdíly prošlo také balení notebooku, neboť jsou k němu přibaleny vesmírně šedé Apple samolepky a výkonnější 96W adaptér.

Po stránce designu tak zásadnější změnou prošel prakticky jen displej. Ten je nejenom obklopen užšími rámečky a nabízí větší uhlopříčku, ale také disponuje vyšším rozlišením 3072×1920 pixelů. Nicméně jemnost (226 PPI), maximální jas (500 nitů) a barevný gamut P3 zůstaly beze změn.

Marques také podotýká, že nový MacBook Pro přichází s delší výdrží, a to konkrétně o celou hodinu. Té Apple docílil díky větší 100Wh baterii, kterou mohl být notebook osazen vzhledem k nepatrně vyšší tloušťce šasi. Ve výsledku jde o největší baterii, kterou byl MacBook Pro nabízel.

Pozornost si pochopitelně vysloužila i nová klávesnice. U té Apple přešel s problematického motýlího mechanismu na původní nůžkový typ. Marques ale upozorňuje, že nová klávesnice je spíše hybridem obou mechanismů, což se ale zdá jako dobrý kompromis. Jednotlivé klávesy mají přibližně stejný zdvih (okolo 1 milimetru), ale jejich stisknutí má lepší odezvu a celkově působí spolehlivěji. V konečném důsledku by se klávesnice měla v mnohém podobat desktopové Magic Keyboard 2, čemuž napovídá i stejný název.

Spolu s novou klávesnicí se nepatrně změnilo rozložení Touch Baru. Escape je nyní oddělen do samostatné, fyzické klávesy (původně byl ve virtuální podobě součástí Touch Baru), po čemž uživatelé z řad profesionálů volali již dlouhou dobu. Pro zachování symetrie oddělil Apple také zapínací tlačítko s integrovaným Touch ID, jeho funkcionalita nicméně zůstává stejná.

16-inch MacBook Pro klavesnice escape

Mimo to se inženýři v Applu zaměřili také na problémy s přehříváním, respektive s následným podtaktováním procesoru kvůli snížení teploty. Nový 16″ MacBook Pro má proto vylepšené proudění vzduchu až o 28 %. Počet ventilátorů se ale nikterak nezměnil a uvnitř notebooku stále najdeme dva větráky.

V závěru videa Marques vyzdvihuje vylepšený systém celkem šesti reproduktorů, které hrají skutečně kvalitně a nový MacBook Pro tak podle jeho míněná aktuálně nabízí nejlepší zvuk ze všech notebooků na trhu. Spolu s reproduktory prošly vylepšením také mikrofony, jež nabízí o poznání lepší redukci šumu. Ve videu uvedeném níže si můžete poslechnout i první test kvality.

16palcový MacBook Pro měli možnost přednostně vyzkoušet také novináři ze serverů The Verge, Engadget, CNET,  YouTuberka iJustine, kanál UrAvgConsumer či redaktor Rene Ritchie z iMore. Všechny videa od zmíněných autorů můžete zhlédnout níže.

16 MacBook Pro FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Máte tam chyby… V prvním článku píšete, že narostlo PPI, tady píšete, že zůstalo stejné. Podle popisu ve videích je key travel přibližně 0,5mm oproti 1mm u Magic Keyboard 2. Espace (je i v prvním článku) je Renault, ne klávesa.
    Věnujete se povrchně jen MKBHD = článek je napsanej špatně. Měl jsem za to, že bude shrnutí, jak si všichni pochvalujou krom klávesnice i to, že 16” model plně nahradil 15” a startovní cena je stejná, i když se změnila (navýšila) základní konfigurace. Že třeba vyzdvihnete něco, co řekl René nebo iJustine.
    Doporučuju kouknout i na video od Jonathana Morrisona – rozhovor s Philem Shillerem k 16” Macbooku Pro.

    Dan Pražák asi jezdí Renaultem. ???
    Pořád se není schopný naučit Escape. Ale stejně nechápu, jak tohle může pořád dokola psát blbě. ???

celý text

Čtěte více.