Zavřít reklamu

V pondělí Apple vydal nové verze svých operačních systémů pro veřejnost, mezi kterými samozřejmě nechyběl ani očekávaný iOS 14.6. Ten s sebou přinesl předplatné do nativní aplikace Podcasty, možnost pro lepší nastavení AirTagu a řadu dalších funkcí, včetně oprav nejrůznějších chyb. Kompletní seznam novinek naleznete zde. Nás ale nyní zajímá jediné – výdrž baterie. Operační systém totiž výdrž přímo ovlivňuje a při špatné optimalizaci ji může pořádně zkrátit.

Na našem sesterském magazínu Letem světem Applem se navíc už dříve věnovali testu výdrže baterie, který byl proveden na čtvrté beta verzi s označením RC. A problém byl v tom, že výsledek byl až šokující, jelikož si všechny testované telefony znatelně pohoršily. Přesně proto nyní jablíčkáře zajímá, zdali se se stejným neduhem bude trápit i „ostrá“ verze, která je dostupná pro veřejnost. YouTube kanál iAppleBytes proto vedle sebe postavil iPhone SE (1. generace), 6S, 7, 8, XR, 11 a SE (2. generace), jež podrobil testu v aplikaci Geekbench 4.

Pojďme se tedy podívat, jak jednotlivé telefony v testu dopadly. Ještě předtím ale musíme upozornit, že výsledky bohužel moc přívětivé nejsou. iPhone SE (1. generace) totiž získal pouze 1660 bodů, zatímco na iOS 14.5.1 se pyšnil 1750 body. Ještě horší propad si zažil iPhone 6S. Ten klesl ze 1760 bodů na 1520 bodů. Žádná sláva se nekoná ani u iPhonu 7, který z 2243 bodů padl na 2133 bodů. Co se pak týče iPhonu 8, ten si pohoršil o rovných 50 bodů a nyní tedy získal 2054 bodů. iPhone XR získal 2905 bodů, avšak na předchozí verzi disponoval 2984 body. S propadem se také setkal i iPhone 11, který z 3235 bodů klesl na 3154, i iPhone SE (2. generace), jehož bodový pokles je až fascinující. Z 2140 bodů klesl na 1857.

graf-baterie-iOS-14.6

Všichni jablíčkáři tak nějak doufali, že Apple tento neduh s výdrží baterie vyřeší, a to ještě před vydáním systému pro veřejnost. Tomu se ale bohužel nestalo. Nyní nám tedy nezbývá než doufat, že spolu s příští aktualizací bude tento problém patřičně vyřešen a případně se výdrž naopak zvýší.

.