Zavřít reklamu
iWant

iOS 11.4 přinesl problémy s výdrží baterie. Na chybu si stěžuje stále více uživatelů

iWant

Pro běžné uživatele aktuálně nejnovější iOS 11.4 způsobuje problémy s baterií iPhonů. Na citelně horší výdrž si na fóru Applu stěžuje stále více uživatelů. Většině se problémy projevily krátce po aktualizaci, jiní je zpozorovali až po několikatýdenním používání systému.

Aktualizace přinesla spoustu očekávaných novinek, jako funkce AirPlay 2, iMessages na iCloudu, novinky týkající HomePodu a samozřejmě i několik bezpečnostních oprav. Spolu s tím ale na některých modelech iPhonu způsobila problémy s výdrží baterie. Zdá se, že problém je rozsáhlejší, než se původně očekávalo, protože znatelně horší výdrž trápí čím dál více uživatelů. Důkazem je i více jak třicetistránkové téma na oficiálním fóru Applu.

Problém tkví především v samovolném vybíjení v době, kdy iPhone není používán. Zatímco jednomu uživateli vydržel iPhone 6 před aktualizací bezproblémově celý den, po updatu je nucen telefon nabíjet dvakrát denně. Jiný uživatel vypozoroval, že vybíjení pravděpodobně způsobuje funkce Osobní hotspot, jež spotřebuje až 40 % baterie, ačkoli nebyla vůbec aktivovaná. V některých případech je problém natolik rozsáhlý, že jsou uživatelé nucení svůj iPhone nabíjet každé 2-3 hodiny.

Řadu z nich donutila snížená výdrž k aktualizaci na beta verzi iOS 12, kde je podle všeho problém již odstraněn. Pro běžné uživatele ale nový systém vyjde až podzim. Apple aktuálně testuje také minoritní iOS 11.4.1, který by mohl chybu odstranit. Zda tomu skutečně tak bude, je však zatím nejasné.

Máte také problémy s výdrží baterie po aktualizaci na iOS 11.4? Dejte nám vědět do komentářů.