Zavřít reklamu

Pro Apple je bílá barva ikonická. Plastový MacBook byl bílý, iPhony jsou v jistém ohledu bílé i dnes, samozřejmě to platí i o příslušenství a periferiích. Proč se ale společnost pořád zuby nehty bílé drží třeba u AirPodů, když už její produkty hrají všemi barvami? 

Dnes všichni známe unibody hliníkové šasi MacBooků, ale společnost jeden čas nabízela i plastový MacBook, který byl celý bílý. První iPhone měl sice hliníková záda, ale iPhone 3G a 3GS už dávaly na výběr z bílé a černé. To trvalo i po další generace, jen s různými obměnami, nyní je totiž z klasické bílé spíše hvězdně bílá. I tak ale u AirPodů a AirPodů Pro nemůžete jinak, než vzít bílou jejich variantu.

Navíc bílé plasty mají značný problém ve své trvanlivosti. Šasi MacBooku praskalo v rohu klávesnice, iPhony 3G pak praskaly u nabíjecího dock konektoru. Na bílých AirPodech pak vypadá každá nečistota poněkud nevzhledně, a hlavně když se vám dostane do spáry, značně to ničí původní design. Bílé plasty navíc žloutnou. I tak si ale Apple pořád nedá říci.

Apple je už léta barevný 

Společnost už si nedrží trojici svých základních barev, tedy bílé (stříbrné), černé (vesmírně šedé), zlaté (růžově zlaté). iPhony nám hrají všemi barvami, to samé platí o iPadech, MacBoocích Air nebo iMacu. U něho třeba konečně Apple povolil a přišel s bohatou paletou barev právě i periferií, tedy klávesnice, myši a trackpadu tak, aby vše dokonale ladilo. Stejné je to i s M2 MacBookem Air, který má napájecí kabel stejný, jakou zvolíte variantu barvy těla.

Proč jsou tedy AirPody pořád bílé? Proč je nemůžeme odlišit barvou, a proč si v je v jedné domácnosti pořád krademe, abychom si je pak vraceli, protože vezmeme zrovna ty dítěte, manželky, partnera, spolubydlící atd? Důvodů je několik. 

Čistý design 

Bílá barva značí čistotu. Na bílé vyniknou veškeré designové prvky. Bílá je prostě vidět a když si nasadíte do ucha AirPody, každý ví, že máte AirPody. Pokud budou AirPody černé, budou snadno zaměnitelné. Se statusem, který si vybudovaly, to Apple prostě nechce.

Cena 

Proč jsou černé periferie Applu dražší než ty stříbrné/bílé? Proč ty barevné neprodává samostatně? Protože se musí lakovat. Musí projít povrchovou úpravou, která na povrch nanese barvu. V případě AirPodů by musel Apple přidávat do hmoty nějaké barvivo, které stojí peníze. U jedněch sluchátek je to sice pakatel, pokud jich ale prodáváte miliony, už je to znát. Navíc zaplatili byste třeba za černé AirPody víc jen proto, že jsou černé?

Gravírování 

Chcete-li si personalizovat své AirPody, aby vám je nikdo nebral, nebo vy je nebrali jiným, máte přece možnost sáhnout po bezplatném gravírování pouzdra jasně určující, že tato sluchátka jsou zrovna vaše. Problém je zde jen ten, že zdarma vám je vygravíruje jen Apple, takže si sluchátka musíte koupit u něho, tedy zaplatit jemu plnou cenu zařízení. Tím pádem jste samozřejmě ochuzeni o možnost výhodnější koupě u jiného prodejce, který možností gravírování prostě nedisponuje. 

.