Zavřít reklamu

Také v dnešním souhrnu důležitých událostí z oblasti IT bude řeč o WhatsAppu – a i tentokrát bude řeč o nových funkcích. V betaverzi iOS aplikace WhatsApp se totiž objevily novinky, které souvisí s archivovanými chaty. Řeč bude také o nedávném hackerském útoku, který se nevyhnul ani řadě amerických organizací a institucí. Bílý dům pak zastává názor, že náprava příslušné chyby ze strany Microsoftu nebyla dostatečná a vyzývá provozovatele sítí k důkladnější kontrole a k provedení dalších kroků. Poslední událost, kterou v našem souhrnu zmíníme, jistě zaujme hráče – Evropská komise totiž počátkem tohoto týdne schválila akvizici herního studia Bethesda společností Microsoft.

Nové funkce v archivovaných chatech na WhatsAppu

V našem včerejším souhrnu nejdůležitějších událostí dne ze světa technologií jsme vás mimo jiné informovali o tom, že komunikační platforma WhatsApp chystá v dohledné budoucnosti zavedení nové funkce “mizejících” fotografií. To ale není jediná novinka, na kterou se uživatelé WhatsAppu mohou těšit. Stejně jako většina jiných komunikačních aplikací nabízí také WhatsApp možnost archivace chatů, o kterých již nepotřebujete nutně mít přehled. V průběhu loňského roku se na internetu začaly objevovat zprávy o takzvaném “režimu dovolené”. Podle odhadů se mělo jednat o funkci, která by uživatelům umožňovala vypnout u chatů na předem stanovanou dobu veškeré notifikace. Funkce byla podle všeho postupně přejmenovaná na “Read Later” a nejnovější zprávy hovoří o tom, že se její vývoj rozhodně nezastavil – možná spíše naopak. V nejnovější betaverzi aplikace WhatsApp pro operační systém iOS lze nalézt novinky v oblasti archivovaných chatů. Je mezi nimi například indikátor počtu archivovaných konverzací, ve kterých přibyly nové odpovědi. Ve zmíněné betaverzi také přestalo docházet k automatické deaktivaci konverzace poté, co do ní dorazila nová zpráva. Pokud by tyto novinky byly skutečně uvedeny do praxe také v plné verzi WhatsAppu, přineslo by to uživatelům mnohem větší kontrolu nad archivovanými konverzacemi.

 

Bílý dům a hackerský útok

Bílý dům v neděli vyzval provozovatele počítačových sítí k důkladnější kontrole toho, zda se jejich systémy nestaly cílem hackerského útoku, který byl veden prostřednictvím e-mailového programu MS Outlook. Společnost Microsoft sice v tomto směru již podnikla potřebné kroky k zajištění bezpečnosti svých zákazníků, podle Bílého domu ale některé zranitelnosti stále ještě zůstávají bez opravy. Zástupci Bílého domu v této souvislosti uvedli, že se stále ještě jedná o aktivní hrozbu, a zdůraznila, že by ji provozovatelé sítí měli brát skutečně vážně. Média v neděli informovala o tom, že pod záštitou americké vlády vzniká pracovní skupina, která má pracovat na vyřešení celé situace. Agentura Reuters minulý týden uvedla, že následky útoku pocítilo 20 tisíc různých organizací a institucí po celých Spojených státech, a že společnost Microsoft viní z účasti na útoku Čínu. Ta však jakákoliv obvinění striktně odmítá.

Akvizice Bethesdy Microsoftem schválena EU

Evropská komise tento týden schválila návrh společnosti Microsoft o odkoupení koncernu ZeniMax Media, pod který kromě jiného spadá také herní studio Bethesda Softworks. Cena činila celkem 7,5 miliardy dolarů a Evropská komise nakonec neměla proti navrhované akvizici žádné výhrady. Ve svém souvisejícím oficiálním prohlášení mimo jiné uvedla, že se v žádném případě neobává z narušení hospodářské soutěže, a že veškeré podmínky byly důkladně prozkoumány. Po finálním uzavření dohody stoupne počet herních studií, která spadají pod společnost Microsoft, na třiadvacet. Dostupné zprávy hovoří o tom, že Microsoft chce v Bethesdě zachovat stávající vedení i způsob řízení. Firma oznámila své plány na akvizici Bethesdy již loni v září. Zatím nicméně není jasné, jaký vliv bude akvizice mít na herní tituly. 23. března by měl Microsoft pořádat konferenci s herní tématikou – na té se možná dozvíme více informací, souvisejících s akvizicí.

.