Zavřít reklamu

Mac je skvělým nástrojem nejen pro práci, kreativitu nebo zábavu, ale může výtečně posloužit také k četbě důležitých zpráv a informací. Řada z nás pro shromažďování zpráv z oblíbených zdrojů využívá různé RSS čtečky. Pokud jste ještě nenarazili na tu pravou čtečku pro váš Mac, můžete se inspirovat našimi dnešními tipy.

Věděli jste o tom, že i Jablíčkář má svůj vlastní RSS feed? Stačí si jej zkopírovat: https://jablickar.cz/feed/

Vienna

Vienna je populární a spolehlivou čtečkou pro macOS, která nabízí spoustu užitečných a výkonných funkcí. Její tvůrci se ji snaží neustále vylepšovat, takže se můžete spolehnout na pravidelné aktualizace. Aplikace Vienna pro Mac se může pochlubit jednoduchým, přehledným a intuitivním uživatelským rozhraním, ve kterém budete mít vždy skvělý přehled o novinkách z vašich oblíbených zpravodajských webů, blogů, ale třeba také podcastů. Její součástí je integrovaný prohlížeč, Vienna nabízí také pokročilé možnosti prohledávání, automatickou detekci kanálů novinek na webových stránkách, chytré složky pro lepší správu obsahu, široké možnost přizpůsobení a mnoho dalšího.

Feedly

RSS čtečka Feedly se mezi majiteli jablečných počítačů také těší velké popularitě. Stane se místem, ze kterého se vždy rychle a spolehlivě dostanete k odebíranému obsahu z vašich oblíbených zpravodajských webů, blogů, YouTubových kanálů a dalších zdrojů. Feedly je multiplatformní aplikace s možností okamžité synchronizace, nabízí možnost zobrazení ikonky v Docku s odznáčkem, udávajícím počet nepřečetných položek, umožňuje otevření článků v nové kartě v prostředí aplikace bez nutnosti přejít do rozhraní webového prohlížeče, a může se pochlubit přehledným uživatelským rozhraním se snadným ovládáním.

NewsBar RSS Reader

Aplikace NewsBar RSS Reader nejen skvěle vypadá, ale coby RSS čtečka pro váš Mac také skvěle splní veškerá vaše očekávání. Stejně jako výše zmíněné nástroje se může pochlubit přehledným uživatelským rozhraním, ale kromě toho také hladkým a spolehlivým chodem, snadnou ovladatelností a synchronizací přes iCloud s vašimi ostatními Apple zařízeními. NewsBar promění vaše RSS a twitterové zdroje v neustále aktuální kanál novinek s možností třídění do kategorií, sledováním klíčových slov a pokročilými možnostmi nastavení a notifikací. Aplikace nevyžaduje žádnou registraci – stačí jen spustit a začít přidávat zdroje.

Reeder 4

Aplikace Reeder nabízí řadu skvělých funkcí, počínaje synchronizací přes iCloud, přes pokročilé možnosti správy zdrojů a jednotlivých položek, přes podporu ovládání za pomoci gest nebo bohaté možnosti nastavení filtrů. V aplikaci můžete odkládat položky pro pozdější přečtení, využít vestavěný prohlížeč obrazového obsahu, využít režim Bionic Reading nebo propojit čtečku s více vašimi RSS zdroji.

Diskuze k článku

  Super prispevek, ale mozna by byl jeste lepsi, kdyby krom absolutne zakladniho popisu 4 aplikaci poskytnul i nejake zkusenosti, nebo konkretnejsi porovnani…
  Diky

  Appce Vienna se asi nedá nic vytknout (nebo jsem na nic nepřišel) Jako sólo čtečka nemá u nás opravdovou konkurenci.
  Reeder není špatná čtečka, silně se podobá Vienně, není lokalizovaná a musí se platit s každou další verzí (kupoval jsem to dříve).
  Perfektní je „Rss Boot“ , usadí se v liště a odkazy otevírá v aktualním prohlížeči (už ji používám velmi dlouho a velká spokojenost).

  Dlouho jsem používal desktopové čtečky. Pak jsem zkoušel ledacos, včetně Feedly. A zjistil že je řada webových čteček, co si člověk nainstaluje na hosting. S tím se běžný smrtelník nechce párat. Ale nahlas to chci, jako možnost, vyslovit. Např. https://tt-rss.org/ má funkcí opravdu hodně. Ale jsou i jednodušší aplikace.

celý text

Čtěte více