Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes se podíváme na aplikaci s názvem MarginNote pro četbu a anotaci digitálního obsahu.

Pokud si na iPhonu chcete číst elektronické knihy nebo třeba publikace a dokumenty ve formátu PDF, představuje nejjednodušší řešení nativní aplikace Knihy. Může se ale stát, že budete potřebovat danou knihu, dokument nebo třeba digitální podobu zápisků nejen číst, ale také přidávat poznámky, zvýraznění a anotace všeho druhu. Pro tyto účely skvěle slouží aplikace s názvem MarginNote, která nabízí bohatou škálu výkonných nástrojů pro četbu a anotaci digitálních publikací a dokumentů všeho druhu. Kromě funkcí, jako je podtrhávání, kreslení, zvýrazňování, kroužkování nebo třeba ruční psaní nabízí MarginNote také velice užitečnou pomůcku v podobě možnosti začlenění obsahu do myšlenkových map. V této aplikaci si můžete vytvořit také vaše vlastní studijní kartičky. Pokud byste si zpočátku nevěděli rady, můžete si ve vzorové poznámce prohlédnout, jak přesně MarginNote funguje a jak se ovládá.

Nejlépe se vám s touto aplikací bude pracovat v prostředí operačního systému iPadOS, ideálně ještě ve spolupráci s Apple Pencil, na iPhonu toho ale s MarginNote zvládnete také poměrně dost, a práce na menším displeji je v této aplikaci překvapivě pohodlná a efektivní. Aplikace MarginNote nabízí podporu obsahu ve formátu PDF a EPUB, umožňuje různé způsoby zobrazení obsahu včetně myšlenkových map a kartiček, a k vašim dokumentům můžete kromě tradičních psaných poznámek přidávat také poznámky hlasové, obrazové, nebo třeba v podobě jednoduché kresby. MarginNote umožňuje ovládání i přidávání obsahu za pomoci gest, a podporuje import, export i synchronizaci s platformami jako Evernote, Anki, MindManager a samozřejmě také iCloud. Vzhledem k obrovské spoustě funkcí je jasné, že MarginNote nebude zcela zdarma. Odemknutí všech funkcí vás vyjde na 329 korun, plnou verzi aplikace MarginNote si ale můžete bezplatně vyzkoušet po dobu celých dvou týdnů, což je dostatečně dlouhý čas na otestování všech funkcí.

Aplikaci MarginNote stáhnete bezplatně zde.

.