Zavřít reklamu

Způsobů, jak na Macu vytvářet prezentace, je poměrně dost. Můžete využít buďto aplikace typu Keynote nebo PowerPoint, nebo online nástroj s názvem Prezentace Google. Tato platforma je zcela bezplatná a nabízí spoustu různých zajímavých funkcí. V dnešním článku si představíme čtveřici tipů a triků, díky kterým ovládnete Prezentace Google na Macu ještě lépe.

Pohrajte si s textem

Pokud jste stejně jako autorka tohoto článku vyrůstali v devadesátých letech, možná máte za sebou také divoké experimenty s WordArtem ve Wordu na rodinném počítači. Prezentace Google vám dávají poměrně dost možností, jak si pohrát s textem. Nejprve vytvořte nadpis a poté v horní části okna klikněte na Formát. Upravte text podle svého. Více možností získáte také poté, co naformátovaný text označíte, kliknete na něj pravým tlačítkem myši a zvolíte Možnosti formátu.

Využijte motivy

Při práci v Prezentacích Google na Macu jste si jistě všimli nabídky motivů v panelu na pravé straně okna. Věděli jste ale, že nemusíte být nutně odkázáni pouze na tuto nabídku? Na internetu jsou k dispozici ke stažení i jiné zajímavé motivy. Nejprve si vybraný motiv stáhněte do vašeho Macu, vraťte se do Prezentací Google a poté ve spodní části panelu s motivy klikněte na Importovat motiv. Poté stačí už jen vybrat požadovaný motiv a přidat jej k nabídce.

Stáhněte si doplňky

Stejně jako u ostatních aplikací online kancelářského balíčku Googlu si můžete i v případě Prezentací Google pořídit pro lepší efektivu práce nejrůznější užitečné doplňky. Na nástrojové liště v horní části okna klikněte na Doplňky -> Získat doplňky. Otevře se vám okno Google Chrome Storu, kde si vyberete nástroj, který právě pro svou práci potřebujete.

Přidávejte poznámky

Chcete mít pro jistotu ke každému ze slidů ve své prezentaci ještě vlastní poznámky, ale nechce se vám je psát do zápisníku? Můžete je přidat přímo k prezentaci. Vyberte snímek, ke kterému chcete přidat své poznámky, a zajeďte zcela dolů. Pod hlavním oknem snímku se vám zobrazí textové pole, do kterého můžete zanést vše potřebné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více