Zavřít reklamu

Netflix patří mezi nejoblíbenější steamovací platformy, a získal si velkou popularitu u spousty lidí po celém světě. Netflix můžete sledovat na řadě platforem od aplikace pro iPhone či iPad až po webovou verzi v prostředí vašeho internetového prohlížeče. V dnešním článku vám přineseme čtveřici tipů a triků, se kterými pro vás sledování Netflixu bude ještě lepší.

Vyberte si dabing

Filmy na Netflixu můžete sledovat v původním znění s nejrůznějšími titulky. Zajímá vás výhradně český dabing? Pokud Netflix sledujete ve verzi pro webové prohlížeče, postačí, když zadáte adresu https://www.netflix.com/browse/audio. Přihlásíte se ke svému účtu a v rozbalovacím menu vedle položky Audio vyberete požadovaný jazyk.

Specifické žánry

Programová nabídka streamovací služby Netflix je opravdu bohatá, a Netflix nabízí také možnost vyhledávání v základních žánrech. Může se ale stát, že budete pátrat po velmi specifickém žánru, který v základní nabídce nenajdete. Hledáte chorvatskou komedii, vyvražďovačku s upíry nebo třeba italské komedie ze 70. let? Rozsáhlý seznam kódů pro alternativní žánry najdete například zde – stačí jen kliknout na vybraný kód.

Přizpůsobte si nabídku

Nové filmy na Netflixu můžete objevovat různými způsoby – jedním z nich je nabídka titulů ke zhlédnutí, kterou vám Netflix servíruje na své hlavní stránce. Chtěli byste, aby byla tato nabídka ještě osobnější? Algoritmu Netflixu můžete napomoci tím, že budete vybrané snímky označovat jako „To se mi líbí“ – stačí v náhledu vybraného snímku kliknout na ikonku zdviženého palce.

Využijte zkratky

Podobně jako třeba při přehrávání na YouTube můžete i na Netflixu v prostředí webového prohlížeče využít různé užitečné klávesové zkratky. Stiskem klávesy F můžete například ovládat přepínání do přehrávání v režimu celé obrazovky, šipky nahoru a dolů slouží k ovládání hlasitosti, mezerníkem zase můžete pozastavit a opět spustit přehrávání.

Netflix logo
Zdroj: Netflix

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více