Zavřít reklamu

Streamovací služba Apple TV+ se rozhodně o nedostatek diváků nemusí obávat – i když se tak z počátku nemuselo zdát. Podrobná čísla v tomto směru sice neznáme, ale vzhledem k tomu, že Apple rozdával její roční bezplatné užívání k vybraným novým produktům, je jasné, že divácká základna bude vcelku silná. Pokud i vy patříte mezi uživatele  TV+, můžete si přečíst naše tipy, s nimiž pro vás bude používání příslušné aplikace ještě lepší.

Pomalá Wi-Fi? Žádný problém

Každý nemá štěstí na dokonale rychlé, stabilní a spolehlivé internetové připojení. Pokud si na  TV+ přehráváte obsah v průběhu připojení na Wi-Fi, automaticky dochází k jeho streamování v nejvyšší možné kvalitě. V případě, že máte slabší Wi-Fi připojení, ale není streamování ve vysokém rozlišení zrovna nejlepší nápad. Pokud chcete snížit kvalitu streamování při připojení na Wi-Fi, spusťte na svém zařízení Nastavení -> TV -> Wi-Fi, a zaškrtněte možnost Úspora dat.

Nastavení doporučení

Aplikace TV – stejně jako řada jiných streamovacích aplikací všeho druhu – “sleduje”, na jaké pořady se díváte, a na základě tohoto sledování vám doporučuje další obsah. Pokud nechcete, aby se doporučený obsah zobrazoval napříč všemi zařízeními, která jsou přihlášená ke stejnému Apple ID, můžete tuto možnost jednoduše deaktivovat. Spusťte na svém zařízení Nastavení -> TV, zamiřte do sekce Předvolby zařízení a deaktivujte možnost Použít historii přehrávání.

Nastavení omezení

Pokud svůj účet v aplikaci TV sdílíte i se svou rodinou včetně jejích nezletilých členů, je určitě dobrý nápad nastavit omezení obsahu. Apple u svých zařízení nabízí poměrně širokou škálu nástrojů rodičovské kontroly, které můžete využít. Pro omezení obsahu v aplikaci TV na iPhonu nebo na iPadu spusťte Nastavení -> Čas u obrazovky -> Omezení obsahu a soukromí, a aktivujte položku Omezení obsahu a soukromí. Poté můžete v kategorii Média a Apple Music nastavit potřebná omezení.

Automatické stahování

Aplikace TV kromě jiného umožňuje uživatelům také stahování obsahu pro pozdější zhlédnutí. Díky této funkci si můžete uložit zajímavé filmy a pořady také pro offline sledování. Automatické stahování obsahu v nativní aplikaci TV aktivujete tak, že spustíte aplikaci TV na svém počítači, na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na TV -> Předvolby, a poté v okně předvoleb vyberete kartu Obecné. Poté stačí už jen zaškrtnout možnost automatického stahování.

TV stahovani
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více