Zavřít reklamu

HomeKit je skvělá platforma pro správu a ovládání chytré domácnosti za pomoci zařízení od Applu. Ovládání probíhá prostřednictvím nativní aplikace Domácnost, která se s příchodem operačního systému iOS 14 a iPadOS 14 dočkala řady velmi zajímavých vylepšení. V dnešním článku vám přinášíme několik tipů, díky kterým využijete Domácnost opravdu naplno.

Vytvořte si automatizace

Automatizace jsou skvělá věc, díky které pro vás bude ovládání chytré domácnosti ještě snazší a příjemnější. Automatizaci můžete snadno vytvořit v aplikaci Domácnost na vašem iPhonu. Na liště ve spodní části displeje klepněte na Automatizace a poté v pravém horním rohu klepněte na znaménko “+”. Vyberte podmínky spuštění automatizace, navolte potřebné detaily a pro dokončení klepněte v pravém horním rohu na Hotovo.

 

iPad jako základna

K ještě lepšímu fungování aplikace Domácnost se hodí Apple TV, výborně vám ale k tomuto účelu poslouží také iPad. Jedinou podmínkou je, aby byl tablet v domácnosti připojený na stejnou Wi-Fi síť jako veškerá chytrá zařízení, zapojená do systému. Ujistěte se také, že má váš iPad aktualizovaný operační systém. Na iPadu spusťte Nastavení -> iCloud a zkontrolujte, zda máte aktivovanou Klíčenku na iCloudu a Domácnost v iCloudu. Poté v Nastavení -> Domácnost aktivujte možnost Používat iPad jako domácí centrum.

Snadný přístup k ovládání

Pro ovládání prvků vaší chytré domácnosti nemusíte vždy nutně spouštět příslušnou aplikaci – ovládání můžete provádět také z Ovládacího centra na vašem iPhonu. Nejprve spusťte Nastavení -> Ovládácí centrum a ze seznamu ve spodní části obrazovky vyberte Domácnost. Pokaždé, když aktivujete Ovládací centrum, naleznete na něm také prvky ovládání vaší chytré domácnosti.

Správa domácnosti

V aplikaci Domácnost na iPhonu můžete provádět také správu vašich místností, domácnosti, nebo si přizpůsobit vzhled samotné aplikace. Pokud chcete například přidat novou domácnost, klepněte na ikonku domácnosti v levém horním rohu. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Nastavení domácnosti -> Přidat novou domácnost. Pro změnu tapet v aplikaci Domácnost klepněte na ikonku domácnosti v levém horním rohu a zvolte Nastavení místnosti. Zde můžete změnit tapetu, přiřadit vybranou místnost k zóně nebo místnost zcela odstranit. Pokud chcete změnit tlačítka na ploše, klepněte vlevo nahoře na ikonku domácnosti a zvolte Upravit plochu.

Diskuze k článku

    jo jo, sprava je hodne nadnesene slovo … a jak postupovat v pripade deti? chci napr. aby si mohli otevrit dum, byt, ale nechci aby mohli nastavovat termostat nebo si hrat se svetlem v loznici … jak nastavit omezeni pro jednotlive cleny domacnosti???

    Tak ono by to chtělo mít nejdřív zařízenou chytrou domácnost a až pak řešit nějaké app na ovládání domácnosti že ano. Mě spíš zajímá které firmy jsou na instalaci chytré domácnosti i když bydlím v bytě https://www.eurobydleni.cz/byty/brno/prodej/ 3+1 v Brně a chtěl bych nějaké ty prvky chytré domácnosti tak na kterou firmu by jste mi doporučovali se obrátit aby třeba pak byla v souladu s tou aplikací od Applu.

celý text

Čtěte více