Zavřít reklamu

Jestliže vlastníte více produktů od kalifornského giganta, tak jistě víte, jak perfektně jsou všechna tato zařízení provázaná – ať už se bavíme o telefonu, tabletu, počítači nebo chytrém příslušenství. Apple u všech svých produktů razí heslo „It just works“, kdy se vy jako koncový uživatel nemusíte prakticky o nic starat a přecházení mezi zařízeními je tak plynulé, až občas nabydete pocitu, že pracujete stále na jednom produktu. I přes jednoduchost ekosystému jej však ne všichni umí využívat naplno, v tomto článku se tedy některé triky naučíme.

Odemykání Macu za pomoci Apple Watch

Pokud váš Mac či MacBook uspíte, po opětovném probuzení musíte zadat heslo, nebo se v případě novějších MacBooků autorizovat díky Touch ID. Existuje ale ještě jeden daleko rychlejší způsob, kterým váš počítač odemknete doslova v mžiku oka, aniž byste museli heslo zadávat – s nasazenými Apple Watch. Abyste odemykání nastavili, tak na Macu vyberte ikonu Apple -> Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí, a na kartě Obecné zvolte Odemykat Mac a aplikace pomocí Apple Watch. Uspaný počítač pak stačí pouze probudit, přiblížit k němu hodinky, a máte hotovo. Takto můžete i schvalovat instalace aplikací či některé změny v předvolbách systému, pro potvrzení budete muset na hodinkách dvakrát stisknout boční tlačítko. Aby se však proces mohl dokončit, je nutné splnit několik podmínek. Předně je potřeba, aby Apple Watch byly připojeny k iPhonu. Dále musí mít Mac zapnutou Wi-Fi a Bluetooth a obě zařízení musí být přihlášena pod stejným Apple ID, dále účet musí mít aktivované dvoufaktorové ověřování. V případě samotných Apple Watch je také nutné, aby byly zabezpečené kódem. K odemykání je také nutné splnit systémové požadavky kontinuity mezi Apple produkty.

Odemykání Apple Watch pomocí iPhonu

Je pravdou, že pro určitou skupinu lidí není moc pohodlné, aby zadávali kód hodinek na malém displeji, i na tyto uživatele však Apple myslel. Hodinky Apple Watch se totiž zamknou vždy ve chvíli, kdy je sejmete ze zápěstí, a po nasazení musíte opět zadat kód. Pokud však vejdete na iPhonu do aplikace Watch, kde se přesunete do sekce Kód zapnete přepínač Odemykat z iPhonu, tak máte vystaráno. Odemknete je totiž poté jednoduše tehdy, kdy si je nasadíte na zápěstí a vedle nich se klasicky autorizujete pomocí kódu nebo biometrické ochrany na vašem iPhonu. Nemusíte tak na malém displeji hodinek zdlouhavě zadávat heslo, což se určitě hodí.

Rychlé přepnutí hudby z iPhonu na HomePod

I přesto, že se v České republice oficiálně HomePody neprodávají, tak se i přesto v tuzemsku najde hrstka lidí, kteří těmito zařízeními disponují. Pokud na nich chcete přehrávat obsah, který není v Apple Music, Podcastech nebo jej nemáte uložený v knihovně iTunes, musíte k tomu použít AirPlay. Jestli se vám ale nechce odemykat telefon, a zároveň chcete právě poslouchanou hudbu na reproduktor přepnout, řešení je opravdu snadné. Nejprve se ujistěte, že je iPhone připojený ke stejné Wi-Fi síti jako HomePod, poté už stačí jen podržet telefon nad horní stranou HomePodu. Hudba by měla začít hrát přímo z reproduktoru.

Zjištění baterie AirPods přímo na vašem zápěstí

Ani sluchátka od Applu nezůstávají pozadu ve spolupráci s ostatními produkty. Po připojení k iPhonu nebo iPadu se automaticky spárují se všemi vašimi zařízeními přihlášenými k iCloudu, po otevření pouzdra v blízkosti smartphonu či tabletu zjistíte stav baterie jak sluchátek, tak nabíjecí krabičky. Co ale dělat, pokud zrovna posloucháte hudbu přímo z hodinek, popřípadě vám zrovna není po chuti vytahovat telefon? V tu chvíli stačí, abyste se na Apple Watch přesunuli do ovládacího centra, a po klepnutí na ikonu baterie si kromě hodnoty v procentech hodinek všimnete i stav baterie vašich AirPodů, a to jak pravého, tak i levého sluchátka.

Automatické přepínání AirPodů mezi zařízeními

Od příchodu iOS 14, iPadOS 14 a macOS 11 Big Sur si můžete na každém zařízení zvlášť nastavit automatické přepínání zvuku u sluchátek AirPods (2. generace), AirPods Pro, AirPods Max a některých novějších modelů Beats. Pokud například posloucháte hudbu na iPhonu, poté přijdete k iPadu, na tom zapnete film, hudba se pozastaví na iPhonu, a sluchátka se připojí k iPadu. Najednou vám někdo zavolá, sluchátka se automaticky přepojí k iPhonu a film se pozastaví, po skončení hovoru se video opět spustí a AirPody se připojí zase k iPadu. Pro zapnutí automatického přepínání na iPhonu a iPadu si AirPody vložte do uší, přejděte do Nastavení > Bluetooth a u vašich AirPodů klepněte na ikonu I v kroužku. Následně rozklikněte sekci Připojit k tomuto iPhonu a vyberte Automaticky. Na Macu je postup velice podobný, mějte AirPods vložené do uší, a v předvolbách Bluetooth u sluchátek klepněte na ikonu volby. Po kliknutí na Připojit k tomuto Macu opět vyberte Automaticky. Aby vám přepínání fungovalo, musí být u vašeho Apple ID aktivované dvoufaktorové ověřování.

Diskuze k článku

    HomePody se v Česku oficiálně prodávají už hodně dlouho. To, že je tu neprodává samotný Apple, to pořád ještě neznamená, že např. Alza je prodává neoficiálně. Ta je prodává naprosto oficiálně a to už nejmíň rok a půl. Pokud se u zboží nejedná o nějakou podpultovku, ale o běžně a pro kohokoliv dostupnou věc, vystavenou na e-shopu i přímo na prodejně, pak není důvod to považovat za neoficiální prodej.

    Alza dělá úplně to samé jako kdyby jste si pro ten homepod dojel do Německa. Takže ano je to neoficiálně prodávané. Od nějakého prekupnika.

    ??? Tak v tom případě Alza neoficiálně prodává úplně vśechno zboží, protože sama nic z toho nevyrábí, ale všechno jen přeprodává. ???

celý text

Čtěte více