Zavřít reklamu

Zkratky jsou bezesporu jednou z nejzajímavějších funkcí v iOS 12. Přesto je ale spousta jablečných uživatelů nepoužívá, a to je velká škoda. Zkratky, nebo chcete-li Siri Shortcuts, jsou v podstatě upravená verze aplikace Workflow, kterou Apple koupil v roce 2017. Jde o skvělý automatizační nástroj, který funguje plně na bázi Siri, jíž zadáte řetězec příkazů. Pojďme si tedy ukázat jedny z nejužitečnějších zkratek, které si zamilujete.

https://www.youtube.com/watch?v=k_NtzWJkN1I&t=

Rychle dobít

Pokud přijdete domů, mrsknete telefon na nabíječku, mezitím se osprchujete a za půl hodiny mizíte z baráku, jistě přijde vhod zkratka Rychle dobít. Ta vám vypne všechny funkce, které spotřebovávají jakoukoli energii, tedy sníží jas na minimum, vypne Wi-Fi a Bluetooth, nastaví režim nízké spotřeby, zapne režim letadlo a omezí animace. Jistě, že iPhone stále nějakou energii spotřebovávat bude, jelikož je zapnutý, ale ve spěchu budete jistě za každé dobité procento vděční.

Play Spotify Track

Mezi další zajímavé zkratky musíme zařadit zkratku Play Spotify Track. Stačí na ni klepnout, povědět Siri, jakou skladbu byste si rádi pustili a všechno ostatní za vás udělá iPhone.

Vypnutí Wi-Fi a Bluetooth

Další zkratku, kterou doporučíme je vypnutí Wi-Fi a Bluetooth. Od systému iOS 11 a novějšího totiž pomocí ovládacího centra Wi-Fi ani Bluetooth nevypneme, ale pouze odpojíme od sítí, či zařízení, ke kterým jsme byli připojeni. Není nutné používat tuto zkratku pořád, ale pokud víme, že Wi-Fi ani Bluetooth delší dobu nepoužijeme, je její vypnutí i přes nízkou energetickou náročnost na místě a to zejména v případech, kdy nám jde o každé ušetřené procento.

Night Time

Zkratka Night Time je jedna z těch vůbec nejlepších, které existují. Využití najde u většiny z nás každý večer, kdy ulehneme do postele. Po její aktivaci se spustí režim Nerušit do vámi nastaveného času (v našem případě do 7:00), nastaví jas na vámi nastavenou hodnotu (v našem případě 10%), spustí režim nízké spotřeby, nastaví hlasitost na vámi nastavenou hodnotu, spustí vámi zvolený playlist ve Spotify, otevře aplikaci Sleep Cycle, nebo nějakou jinou pro monitorování spánku a spustí minutku na hodinu. Ta vás upozorní, že jste stále vzhůru a měli byste jít na kutě.

 

Zkratky určitě nejsou pro každého a jistě se bez nich obejdete. Pokud jim ale přijdete na chuť, dokáží ušetřit spoustu času a jsou dosti návykové. A co vy? Máte svou oblíbenou Zkratku? Dejte nám o ní vědět v komentářích.

Diskuze k článku

    Nejak nerozumim tomu proc bych mel chtit otevrit aplikaci na monitorovani spanku a zaroven minutku na hodinu. Tak bud jedno nebo druhy, ne? Takhle jako jdu spat, Sleep Cycle me monitoruje a za hodinu me minutka probudi? ?

    Jakube – oceňuju snahu napsat tady článek o něčem pro iPhone, ale máš ty vůbec iPhone? Já mám pocit, že asi ne. Jinak bys nenapsal nesmysl o tom, že se vypnutý iPhone nenabíjí. Nevím, co máš za telefon ty, ale já jsem nikdy neměl takový, který by se ve vypnutém stavu nenabíjel. Co teda máš za telefon? A nebylo by lepší přenechat tyhle články nějakým zkušeným iPhone uživatelům?

    Problém je to, že chybí podpora od aplikací třetích stran. Zrovna včera jsem se ptal v Idosu, kdy začnou zkratky podporovat, a vůbec se na to netvářili. Ani WhatsApp příliš zkratky nepodporuje. Jen povrchně. Mám pocit, že když už někdo podporu zavede, tak jednu nebo dvě základní funkce, a nedotáhne to. Přitom ve spojení s JavaScript by to byl opravdu mocný nástroj.

celý text

Čtěte více