iWant

iOS 11 zdokonalí využívání slabých a veřejných Wi-Fi sítí

iWant

S iOS 11 se naše iPhony stanou chytrými natolik, že rozpoznají pokus o automatické připojení na slabou Wi-Fi síť a zablokují jej.  Novinka, kterou objevil Ryan Jones, bude užitečná zejména pro uživatele, co využívají funkci Výzva pro připojení, ale pomůže i těm, co během dne používají svůj iPhone na více místech, která navštěvují pravidelně.

Nová verze systému ještě před připojením pozná, že je pro vás síť v danou chvíli v podstatě nepoužitelná a vzdá se všech pokusů o připojení. To může přijít vhod zejména v momentě, kdy procházíte například skrze svou kancelářskou budovu a pravidelně přicházíte o připojení na stabilní mobilní datovou síť, protože se iPhone automaticky připojuje na slabé sítě Wi-Fi, které jsou všude okolo.

Na jednu stranu jde sice o sítě, které možná znáte, někdy je dokonce i využíváte. Například, když jde o síť v kavárně nebo vzdálenější kanceláři. Jenže na stranu druhou, když budovou jen procházíte, je jejich využívání zbytečné, v některých situacích i na škodu a právě proto je bude iOS 11 ignorovat.

Stejně bude funkce pracovat i v momentě, kdy budete procházet v obchodním centru například kolem Starbucks, McDonald’s, KFC a dalších míst, která jste někdy navštívili a připojili jste se zde na veřejnou Wi-Fi. Podobně přijde novinka vhod i na letišti, kterým budete jen procházet ke své cílové bráně.

Jedinou nevýhodou tak zůstává fakt, že pokud se budete chtít k síti připojit i přesto, že je slabá, pomalá a téměř nepoužitelná, budete tak muset učinit ručně. Bohužel Apple ani nepřidal do nastavení možnost si funkci deaktivovat nebo ještě lépe – aktivovat si ji jen pro určité sítě. Je ovšem možné, že volba do finální verze iOS 11 ještě přibude.