iWant

iOS 11 zdokonalí využívání slabých a veřejných Wi-Fi sítí

iWant

S iOS 11 se naše iPhony stanou chytrými natolik, že rozpoznají pokus o automatické připojení na slabou Wi-Fi síť a zablokují jej.  Novinka, kterou objevil Ryan Jones, bude užitečná zejména pro uživatele, co využívají funkci Výzva pro připojení, ale pomůže i těm, co během dne používají svůj iPhone na více místech, která navštěvují pravidelně.

Nová verze systému ještě před připojením pozná, že je pro vás síť v danou chvíli v podstatě nepoužitelná a vzdá se všech pokusů o připojení. To může přijít vhod zejména v momentě, kdy procházíte například skrze svou kancelářskou budovu a pravidelně přicházíte o připojení na stabilní mobilní datovou síť, protože se iPhone automaticky připojuje na slabé sítě Wi-Fi, které jsou všude okolo.

Na jednu stranu jde sice o sítě, které možná znáte, někdy je dokonce i využíváte. Například, když jde o síť v kavárně nebo vzdálenější kanceláři. Jenže na stranu druhou, když budovou jen procházíte, je jejich využívání zbytečné, v některých situacích i na škodu a právě proto je bude iOS 11 ignorovat.

Stejně bude funkce pracovat i v momentě, kdy budete procházet v obchodním centru například kolem Starbucks, McDonald’s, KFC a dalších míst, která jste někdy navštívili a připojili jste se zde na veřejnou Wi-Fi. Podobně přijde novinka vhod i na letišti, kterým budete jen procházet ke své cílové bráně.

Jedinou nevýhodou tak zůstává fakt, že pokud se budete chtít k síti připojit i přesto, že je slabá, pomalá a téměř nepoužitelná, budete tak muset učinit ručně. Bohužel Apple ani nepřidal do nastavení možnost si funkci deaktivovat nebo ještě lépe – aktivovat si ji jen pro určité sítě. Je ovšem možné, že volba do finální verze iOS 11 ještě přibude.

  • Martin Edy

    Takze kdyz tu sit pak rozkliknu a vidim zde prepinac pripojovat automaticky. To neni ono?? Opravte ci vymazte clanek

    • Martin Topinka

      Ne, vtip je v tom, že iOS 11 umí potlačit nastavený „auto-join“ v případě, že ta síť stojí za prd. Ale mám poslední tak zhruba měsíc pocit, že jsou na Jablíčkáři články psané poněkud méně srozumitelně. Zvláště pak převzaté články psané autory, kteří sem dříve tolik nepřispívali. Ale možná jsem jen já unavenějši než dřív a pochopení textu mi dá větší práci.