Zavřít reklamu

Pokud jste se někdy více zajímali o prodeje tabletů, tak jste mohli zjistit, že nejúspěšnější značkou v oblasti těchto zařízení je právě Apple – inženýři z Cupertina dokonce hrdě hlásí, že iPad zvládne nahradit počítač. Ať už patříte do skupiny, která opravdu na iPadu aktivně pracuje, anebo jej máte spíše ke konzumaci obsahu, tak vězte, že v iPadOS App Storu najdete aplikace, které pracovní výkonnost posunou na novou úroveň a konzumenty možná přesvědčí, že by alespoň na některé úkony mohli svůj počítač odložit stranou. Na některé zajímavé programy se v následujících řádcích podíváme blíže.

Microsoft OneNote

Jestliže si často prostřednictvím Apple Pencil zapisujete poznámky, tak v iPadu máte pro tyto účely aplikaci přímo předinstalovanou. Pravdou však je, že se hodí jen na jednodušší zápisky, a pokud se pídíte po něčem pokročilejším, případně byste chtěli spolupracovat s ostatními uživateli, kteří Apple produkty nedisponují, Microsoft OneNote se jeví jako ideální adept. Kromě základních zápisků, tvorby tabulek, přidávání obrázků, videí a zvuku umožňuje kreslit pomocí Apple Pencil. Devízou je pokročilá spolupráce s ostatními uživateli – OneNote se hodí nejen k osobním, ale i firemním či školním účelům. Jednotlivé poznámky si v případě potřeby můžete zabezpečit pomocí Touch ID či Face ID. OneNote funguje zdarma plnohodnotně, je však propojený s účtem OneDrive, na kterém máte v základní verzi k dispozici pouze 5 GB místa. Pro navýšení úložného prostoru je nutné předplatit si Microsoft 365.

Aplikaci OneNote nainstalujete zde

Calculator for iPad

Pokud jste student a k vašemu jablečnému telefonu jste si zakoupili tablet, po zapnutí na vás vykoukne mnoho užitečných aplikací pro zvýšení produktivity. Pomyslná pěst na oko je chybějící kalkulačka, kterou studenti potřebují téměř denně. Z App Storu je však možné doinstalovat několik bezplatných i placených programů. Za Calculator for iPad však nezaplatíte ani korunu. Aplikace obsahuje základní i vědeckou kalkulačku, k vypočítaným příkladům umožňuje zapisování poznámek. Díky své jednoduchosti se v ní zorientujete prakticky okamžitě, jak snadné, tak i složitější výpočty však Calculator for iPad i přes své minimalistické rozhraní zvládne.

Aplikaci Calculator for iPad stáhnete bezplatně zde

Trello

Každý, kdo má aktivní životní styl nebo vysoké pracovní nasazení, si musí umět zorganizovat čas. K tomu dopomáhá aplikace Trello, ve které si vytvoříte projekty v podobě nástěnek a přidáváte na ně dílčí úkoly s termíny splatnosti. Nejvíce se software hodí tehdy, kdy na určitých projektech spolupracujete s více uživateli – ke každé nástěnce totiž můžete své kolegy či spolupracovníky pozvat, a ti pak mohou jednotlivé úkoly přidávat či zaškrtnout v případě, že je mají hotové. Většinu funkcí obstaráte s bezplatnou verzí aplikace, odemknutí pokročilých úkonů vás vyjde na 129 Kč měsíčně nebo 1170 Kč ročně.

Aplikaci Trello nainstalujete zde

Pocket

Procházíte si internetové články, zaujme vás titulek, ale nemáte čas se čtením zabývat, prohlížeč zavřete a poté už si na přečtení ani nevzpomenete? Tento problém za vás vyřeší aplikace Pocket, u které si stačí daný článek rozkliknout, a po klepnutí na ikonu sdílení jen vybrat aplikaci Pocket. Uložené články se synchronizují mezi všemi vašimi zařízeními a automaticky se stahují pro offline přečtení. I pro ty, kterým se nechce číst, je Pocket jako dělaný – jednotlivé články si můžete poslechnout, novinky se tedy dozvíte téměř při jakékoli činnosti. Pokud chcete odebírat články z předních světových médií doporučené pro vás, které vybírají samotní vývojáři, Pocket Premium vás vyjde na 119 Kč měsíčně nebo 1050 Kč ročně.

Aplikaci Pocket nainstalujete zde

Be Focused

Stále jste si na práci z domova nedokázali zvyknout, a místo konzistentního výkonu většinou skončíte u Facebooku, Netflixu nebo Clubhouse? Be Focused je program, kterým si rozdělíte dobu na pracovní a odpočinkové intervaly. Na to, abyste si dali pauzu nebo pokračovali v činnosti, vás Be Focused upozorní notifikací či alarmem – dbejte každopádně na to, abyste dodržovali jak pracovní, tak odpočinkový čas. Be Focused je zdarma, pro synchronizaci mezi zařízeními a odstranění reklam však musíte jednorázově zaplatit 79 Kč.

Aplikaci Be Focused nainstalujete zde

.