Zavřít reklamu

Většina z nás používá Apple Watch kvůli sledování oznámení, anebo kvůli dodržování denní fyzické aktivity. Málo uživatelů však ví o tom, že na Apple Watch existují i různé hry. Možná si teď říkáte, že hry na Apple Watch musí být neovladatelné, a to především kvůli malému displeji. Opak je však pravdou, jelikož u většiny propracovaných her na jablečné hodinky používáte k ovládání kromě displeje primárně také digitální korunku. Kombinací těchto dvou ovládacích prvků si můžete perfektně užít hry i na Apple Watch. Samozřejmě nebude zážitek tak skvělý, jako u her na iPhonu, avšak jakožto tzv. „záchodovky“ jsou hry na Apple Watch naprosto skvělé.

Jednou z her, které mám na svých Apple Watch nainstalovanou už několik dlouhých měsíců, je Pocket Bandit. Tehdy jsem si Pocket Bandit nainstaloval ještě jakožto student, kterého ve škole nebavily určité hodiny a hry na Apple Watch byly jedinou možností, jak se nenápadně zabavit. Za má „studentská léta“ jsem vyzkoušel hned několik her na Apple Watch, avšak žádná z nich mi v nich nevydržela tak dlouho, jako právě Pocket Bandit. Tato hra má velmi jednoduchý koncept a i když v ní děláte prakticky pořád to samé, tak je hra pořád zábavná. Ve hře Pocket Bandit se postavíte do role zloděje, který má za úkol jediné – vykrádat sejfy. Vy v každém kole musíte pomocí digitální korunky nalézt správnou kombinaci čísel k odemčení sejfu. K oznámení toho, že se k číslu blížíte, poté slouží haptická odezva hodinek. Pocket Bandit se hraje ve stylu High Score, v tomto případě tedy sbíráte skóre podle toho, kolik peněz dokážete ukrást najednou bez toho, aby vás chytila policie. Postupem času se samozřejmě hra stává složitější – k sejfu se přidají „zátarasy“, které musíte obejít, a samozřejmě vás celou dobu tlačí čas.

Ukradené peníze získáváte v Pocket Bandit podle ukradených věcí. V každém sejfu se nachází nějaká hodnotná věc, která má svou cenu – ta vám je po úspěšném vykradení přičtena na „účet“ v podobě skóre. Postupným kradením se vám ve hře tvoří také jakási „databáze“ všech věcí, které už se vám podařilo ukrást. I tohle slouží jakožto pomyslný motorek k tomu, abyste hru hráli dál a dál. V Pocket Bandit se totiž chcete neustále posouvat, získávat vyšší skóre a plnit „databázi“ ukradených předmětů. Navíc k tomu, Apple Watch má většina uživatelů na zápěstí celý den, tudíž se nestane, že byste si hodinky na záchod zapomněli vzít, jako se to může stát v případě iPhonu. Pocket Bandit je v App Storu k dispozici za 25 korun. Nutno podotknout, že se hra za tuto cenu rozhodně vyplatí a na displeji hodinek vás samozřejmě nebudou otravovat reklamy.

.