Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na novinky z programové nabídky streamovací služby HBO GO. Tentokrát se můžete těšit na tuzemskou Okupaci, komiksovku SIn City: město hříchu nebo dokument o zákulisí natáčení seriálu „A jak to bylo dál..“.

Má úžasná Wanda

Snímek oceněný na festivalech Tribeca a Vancouver je rozkošnou satirou na téma „kdo má a kdo nemá“, která se odehrává v nádherné vile u jezera ve Švýcarsku. Polská pečovatelka Wanda zanechala své malé děti v rodné zemi, aby se starala o Josefa, patriarchu bohaté dynastie Wegmeister-Gloor, který se zotavuje z mrtvice. Wanda se zdatně orientuje ve složité rodinné dynamice mezi dvěma dospělými, i když stále dětinskými potomky a elegantní, všehoschopnou paní domu Elsou. A co víc, hravě si poradí i s občasnými zásahy vycpaných či živých zvířat. Nečekaný zvrat událostí však vše obrátí naruby – Vanda otěhotní. Hluboce lidská komedie odhaluje propast mezi bohatými a chudými v současné společnosti.

A jak to bylo dál… Dokument

Na konci 90. let minulého století zaujal diváky seriál stanice HBO Sex ve městě svým upřímným a vtipným pohledem na lásku, vztahy… a sex, a získal si zástupy oddaných fanoušků. Po více než dvaceti letech se začala psát nová kapitola v životě jeho hlavních hrdinek. Carrie, Miranda a Charlotte, které jsme poznali, když se ve svých třiceti letech snažily vyrovnat se složitou realitou, jsou nyní o dvě desetiletí starší, ale stále čelí stejným problémům. V tomto exkluzivním dokumentu nahlédneme do zákulisí natáčení seriálu „A jak to bylo dál…“, a to za účasti nových i navrátivších se herců, včetně Sarah Jessicy Parkerové, Cynthie Nixonové a Kristin Davisové, stejně jako scénáristů, kostymérů, producentů a členů štábu…

Okupace

Jedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň… Večírek v rytmu kosmické psychedelie kultovních Kill the Dandies! se rozjíždí víc, než je osazenstvu milé. Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny. A z okupovaného baru vede jen jediná cesta: revoluce! Po téhle pitce nikdo nezůstane jako dřív.

Whiplash

Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který se cílevědomě snaží vystoupat až na samotný vrchol nejprestižnější hudební konzervatoře. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou svého otce se dnem i nocí touží stát jedním z velikánů. Dirigent Terence Fletcher, proslavený mimořádným učitelským talentem ve stejné míře jako svými nemilosrdnými praktikami, vede nejlepší jazzový soubor na škole. Fletcher objeví Andrewovo nadání a přizve ho do své kapely. Tento jediný čin mladíkovi navždy změní život. Andrewova touha po dokonalosti se rychle změní v posedlost, protože ho neúprosný učitel tlačí za hranici jeho schopností – i příčetnosti.

Sin City – město hříchu

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více