Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na novinky z programové nabídky streamovací služby HBO GO. Těšit se můžete například na bondovku Srdečné pozdravy z Ruska, drama Pečovatelka Sára, Věčný svit neposkvrněné mysli s Jimem Carreym a také na jeden „jablečný“ bonus.

Srdečné pozdravy z Ruska

Tajná zločinecká organizace SPECTRE má v plánu ukrást dešifrovací zařízení, které má přístup k ruským státním tajemstvím a nenávratně narušuje světový pořádek. Agent 007 (Sean Connery) musí zařízení najít, ale předtím je nucen čelit nepřátelům jako jsou Red Grant (Robert Shaw) a bývalá agentka KGB Rosa Klebbová (Lotte Lenya). Když Bond svede sovětskou dezertérku (Daniela Bianchiová), uvědomí si, že byl nalákán do smrtící pasti. Nyní bude potřebovat všechny své schopnosti k tomu, aby zvítězil nad silami, které ho chtějí zničit.

Další filmy s Jamesem Bondem najdete na HBO GO zde. 

Princezna zakletá v čase

Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

Věčný svit neposkvrněné mysli

Joel (Jim Carrey) je šokován zjištěním, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Ze zoufalství kontaktuje vynálezce této procedury, doktora Howarda Mierzwiaka (Tom Wilkinson), aby mu naordinoval stejnou léčbu. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si uvědomí, že ji stále miluje. Charlie Kaufman získal Oscara za (velmi) originální scénář.

Tři perfektní dcery

Švagři Arturo, Antonio a Poli mají tři krásné dcery – Valentinu, Martu a Sáru. Poklidný život pyšných otců se náhle obrátí vzhůru nohama, když se dozvědí, s kým jejich dcery chodí. Valentina opustila svého snoubence v den svatby a nyní chodí se svobodomyslnou dívkou Alex. Martin, přítel Simone, je problémový a lehkovážný rapper a Sara se chystá odjet do USA s Luigim, Poliho bývalým záletnickým spolužákem. Arturo, Antonio a Poli jsou na dívky naštvaní a rozhodnou se udělat všechno pro to, aby jejich vztahy bojkotovali.

Pečovatelka Sara

Sarah (Jodie Comerová) je chytrá, ale nikdy nezapadla do kolektivu, ani ve škole, ani v práci. Rodina ji utvrzovala v tom, že nikdy nic nedokáže, ale ona nečekaně najde své poslání jako ošetřovatelka v liverpoolském pečovatelském domě. Sarah má zvláštní talent navázat kontakt s obyvateli domova, zvláště pak se 47letým Tonym (Stephen Graham). Tony trpí Alzheimerovou chorobou, a tak musí dožívat své dny v ústavu, kde se jeho stav pomalu zhoršuje. Nemoc, díky níž se chvílemi stává velmi zmateným, u něho způsobuje výbuchy násilí, s nimiž si ostatní členové personálu nevědí rady. Sarah s ním však naváže skutečné pouto. Pak ale udeří březen 2020 a vše, čeho Sarah dosáhla, je ohroženo příchodem pandemie koronaviru.

Bonus: Steve Jobs

Snímek “Steve Jobs” se odehrává na pozadí uvedení tří legendárních produktů na trh a končí v roce 1998, kdy byl představen počítač iMac. Zavádí nás do zákulisí digitální revoluce a vykresluje intimní portrét geniálního muže, který stál v jejím středu. Režisérem filmu je oscarový Danny Boyle a scénář napsal držitel Oscara Aaron Sorkin na základě bestsellerového životopisu zakladatele společnosti Apple od Waltera Isaacsona. Michael Fassbender hraje Steva Jobse, průkopnického zakladatele společnosti Apple, a v hlavní roli Joanny Hoffmanové, bývalé marketingové šéfky společnosti Macintosh, se představuje držitelka Oscara® Kate Winsletová. Spoluzakladatele společnosti Apple Steva Wozniaka hraje Seth Rogen a Jeff Daniels vystupuje jako bývalý generální ředitel Applu John Sculley.

.