Zavřít reklamu

Apple novinářům okamžitě poté, co představil novinky přímo na pódiu, dal jak je již zvykem také možnost si je vyzkoušet. V demo sále v divadle Steva Jobse se tak desítky novinářů z nejzásadnějších světových médií měly možnost podívat na to, co se na pulty obchodů dostane až za pár dní. Kromě iPhonů si mohli novináři vyzkoušet samozřejmě také zbrusu nové Apple Watch Series 4, jež přináší nejen nový design a větší displej, ale také minimálně dvě opravdu úžasné funkce.

Šťastlivci, kteří již drželi novinku v podobě Apple Watch v ruce, říkají, že si při pohledu na ně všimnete kromě většího displeje také ztenčení, kterého se jim dostalo oproti předchozí generaci. Sice je ztenčení hodinek na papíře pouze z 11,4 mm na 10,7 mm, ovšem podle tvrzení novinářů je to patrné i na první pohled a hodinky vypadají na ruce zkrátka lépe. Redaktoři si bohužel nemohli vyzkoušet své vlastní řemínky z třetí série, ovšem Apple nás upozornil, že zpětní kompatibilita je samozřejmostí.

Změna designu je jednak na přední straně hodinek, ale také na té spodní, ve které je nyní ukryto také čidlo, pomocí kterého v kombinaci s čidlem v korunce probíhá měření EKG. Apple si dal záležet i na spodní straně, která vypadá vážně skvěle a je šperkem, který však příliš často neuvidíme. Spodní část je také odolnější a nabízí kombinaci keramiky a safíru, díky čemuž by nemělo hrozit prasknutí sklíčka chránícího senzory a to ani při tvrdším pádu.

Další novinkou z hlediska designu je pak digitální korunka, která nabízí nově haptickou odezvu. Díky té je listování v menu mnohem pohodlnější a přijemnější a korunka skutečně dává pocítit realističnost pohybu na vlastní kůži. I když je pouze digitální, cítíte ji podobně jako u svých natahovacích hodinek. Navíc své předchůdce překonává nejen funkčností ale také designem a zpracováním.

Celkově si novináři Apple Watch pochvalují, velký displej pak podle nich dává zcela nové možnosti a to nejen pro aplikace od samotného Applu, ale zejména pak vývojářům, kteří jej mohou začít využívat zcela novým, plnohodnotnějším způsobem. Aplikace jako mapy nebo iCal jsou konečně skutečné ekvivalenty svých iOS verzí a nikoli pouze nadstavby. Nezbývá tedy než se těšit, až se poprvé nových Apple Watch dotkneme i u nás v redakci.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.