Zavřít reklamu

Je tady víkend a spolu s ním také naše pravidelné tipy na zajímavé filmy, které nyní můžete na iTunes sehnat k zakoupení nebo vypůjčení o něco levněji. Tentokrát se můžete těšit na pohádky, napětí, i na jeden český titul.

Zootropolis: Město zvířat

V animované komedii Zootropolis: Město zvířat se setkáváme se zvířecími obyvateli velkoměsta jménem Zootropolis. Místní strážnice Judy Hopkavá brzy zjistí, že být první králičice z zootropolském policejním sboru není vůbec snadné. Chce dokázat, že na to má, proto se vrhne na první případ, který se jí naskytne. To ale znamená, že záhadu bude muset řešit za pomoci všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.

  • 99,- zakoupení
  • Angličtina, čeština, české titulky

Film Zootropolis: Město zvířat pořídíte zde.

Princezna nevěsta

Originální a zábavný snímek Princezna nevěsta sice pochází z konce osmdesátých let minulého století, za zhlédnutí ale stoprocentně stojí i dnes. Připomeňte si příběh dívky Pomněnky, mladého čeledína Westleyho, a zažijte dobrodružství, které budou muset všichni absolvovat, než pohádka dospěje ke zdárnému konci.

  • 59,- vypůjčení, 49,- zakoupení
  • Angličtina

Film Princezna nevěsta pořídíte zde.

Tiché místo

Představte si svět, ve kterém nesmíte být slyšet, pokud si přejete zůstat naživu. Přesně v takové situaci se ocitají hlavní hrdinové filmu Tiché místo – rodina, která musí být v naprostém tichu, aby si jí nevšimli tajemní a hroziví tvorové, kteří loví podle zvuku. Evelyn (Emily Blunt) a Lee (John Krasinski) chtějí udělat maximum pro to, aby uchránili své děti. Sebemenší šepot nebo krok ale může znamenat jistou smrt.

  • 59,- vypůjčení, 79,- zakoupení
  • Angličtina, české titulky

Film Tiché místo pořídíte zde.

Mulan

Legendární příběh o čínské bojovnici Mulan znovu ožívá v hraném snímku z režisérské dílny Nikiho Caroa. Nechte se strhnout příběhem, ve kterém statečná mladá žena riskuje vše z lásky k rodině a své zemi. Obstojí Mulan v armádě, kde není místo pro ženy a dívky, a získá si postavení uznávané bojovnice a respekt vděčného národa?

  • 79,- vypůjčení, 99,- zakoupení
  • Angličtina, čeština

Film Mulan pořídíte zde.

Lidice

Každý kout světa, každá vesnice skrývá řadu osobních lidských příběhů. Výjimku v tomto směru netvoří ani Lidice – středočeská vesnice, ve které se děj filmu odehrává v době druhé světové války. Protagonista filmu Šíma dělí svůj život mezi ochrnutou manželku, dva syny a milenku Marii, Šímův starší syn ale otcův odchod nese těžce a po tragédii, kterou v opilosti způsobí, je odsouzen ke čtyřem letům vězení. V době jeho nepřítomnosti způsobí dopis, který se omylem dostal do jiných rukou, další tragédii obrovských rozměrů.

  • 59,- vypůjčení, 79,- zakoupení

Film Lidice pořídíte zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více