Zavřít reklamu

Apple na trh uvedl své AirPods Max už 15. prosince 2020, kdy jimi mnohým vyrazil dech. To nejen jejich originálním designem, ale také patřičně vysokou cenou. Jsou to sice pořád sluchátka, ale oproti klasickým AirPodům jsou diametrálně odlišná díky konstrukci přes hlavu. Má pro Apple vůbec smysl uvádět druhou generaci? 

AirPody Max vynikají perfektním zvukem, adaptivním ekvalizérem, aktivním potlačením hluku ale i prostorovým zvukem. Společnost u nich klade velký důraz i na komfort a pohodlí. Jenže k tomu by nesměla být sluchátka tak těžká. Apple má s podobnou konstrukcí zkušenost ve společnosti Beats, ale AirPody chtěl přece jen odlišit. Jejich mušle jsou tedy hliníková namísto použití plastu, a tím je také jejich váha na hodnotě 385 g.

Odlehčená verze 

Na konci roku se hodně spekulovalo o možném nástupci, nebo minimálně další verzi, která by mohla základní model Max doplnit. Hodně se řešil i přídomek Sport, na který by mohla být další generace zaměřena. V takovém případě by ale Apple skutečně musel sáhnout po plastové konstrukci. Ostatně na charakteristické bílé by nemuselo být nic špatného, navíc když je to jediná barevná varianta, ve které nabízí všechny své TWS AirPody. Designově by jinak mohly zůstat stejné, jen by se hodilo nahradit korunku senzorickými tlačítky, protože její ovládání při nějaké aktivitě nemusí být oproti prostému mačkání tlačítek nijak přesné.

V tomto případě se hovoří spíše o odlehčené verzi, která by si pro své používání v náročnějších podmínkách zasloužila i přepracované pouzdro, protože to aktuální v oblasti ochrany sluchátek zcela nevyhovuje. Druhou cestou by pak samozřejmě bylo přidání dalších možností tak, že by novinka byla posazena nad aktuálními AirPody Max.

Kabel a bezztrátové audio 

Apple se hodně angažuje v oblasti tvorby, ať už jakékoli. Nabízí i skvělá sluchátka, jenže těm pořád něco chybí. Apple Music umí bezztrátovou hudbu, tedy takovou, která je streamována v nejvyšší možné kvalitě. Bohužel ji ale nedokážou přehrát žádná jeho sluchátka řady AirPods. Při bezdrátovému přenosu totiž zákonitě dochází ke konverzi a tím i ztrátě dat.

airpods max

Applu by se tak přímo nabízelo představit sluchátka, která by se třeba jmenovala jako AirPods Max Hi-Fi, která by fungovala stejně, jako ta stávající, ale obsahovala by konektor, s jehož pomocí by šla propojit s hudbu přehrávajícím zařízením kabelem bez nutnosti nějakých převodů a konverzí (AirPody Max disponují Lightning konektorem k jejich nabíjení, pro přehrávání potřebujete právě redukci). Ať totiž společnost uvede jakékoli kodeky, ke ztrátám při bezdrátovém přenosu prostě bude docházet stále.

airpods max

Konkurenční řešení 

Jaká je ta nejlepší konkurence pro AirPody Max? Je poměrně bohatá, což vy být nemusíte, abyste si ji mohli dovolit. To tedy samozřejmě s ohledem na doporučenou cenou AirPodů Max, která činí 16 490 Kč. Jedná se třeba o Sony WH-1000XM4, Bose Noise Canceling Headphones 700 nebo Sennheiser MOMENTUM 3 Wireless. AirPods Max podporují pouze kodeky AAC a SBC, zatímco Sony WH-1000XM4 umí také LDAC, Sennheiser i aptX, aptX LL. Řešení Bose zase disponuje voděodolností v IPX4, takže jim nějaké ty kapky vody rozhodně nevadí.

Kdy se dočkáme? 

Protože AirPody Max přišly jako rána z čistého nebe, je možné, že kdybychom uvažovali o odlehčenějším modelu, může ten přijít kdykoli. Stejně tak pokud bychom se bavili jen o rozšíření o další barevné kombinace. Na plnohodnotného nástupce bychom si ale měli ještě chvíli počkat. Apple totiž nástupce AirPodů představuje po 2,5 až 3 letech, takže pokud bychom se měli držet tohoto scénáře, dočkáme se nejdříve na jaře roku 2023. Jenže AirPody Max neslaví zrovna prodejní úspěch, proto je vůbec otázkou, zda se je chystá Apple nějak vylepšovat a nezapadnou jen propadlišti dějin, jako již mnoho sice líbivých, ale zbytečně drahých, řešení.

 

.