Zavřít reklamu

Apple teprve tento týden vydal ostrou aktualizaci iOS 17.1, která toho nového přinesla ale jen málo. Jiné to bude s iOS 17.2, jejíž beta verze se již rozeběhla k testování. Právě ta odhaluje, na co se můžeme s další desetinovou aktualizací operačního systému iPhonů těšit. A není toho málo. 

Deník 

Apple nám novou aplikaci prezentoval už na WWDC, hned jsme ale věděli, že se ho s ostrou verzí iOS 17 nedočkáme. Tak nějak jsme s ním počítali u aktualizace 17.1, přijde ale až s tou druhou desetinovou verzí aktuálního systému. Je to zároveň jasná největší novinka, která se v první betě iOS 17.2 ukazuje. Deník nám pak má poskytnou zcela nový způsob, jakým si zaznamenávat životní okamžiky a uchovávat si vzpomínky. 

Tlačítko Akce 

Apple stále ladí svou novinku přítomnou v iPhonech 15 Pro a 15 Pro Max. Už v iOS 17.1 přibyla nová možnost, která neaktivuje určité funkce, pokud máte telefon v kapse. Předejde se tak nechtěnému spuštění třeba fotoaparátu nebo svítilny. Systém iOS 17.2 však přinese novou možnost, kterou budeme moci tlačítku přiřadit, i když ji již dříve Apple prezentoval. Jedná se o funkci Přeložit. Stisknutím tlačítka se tak automaticky začne překládat hlas mezi dvěma jazyky. 

Apple Music 

I když jsme se zde několika novinek dočkali již s iOS 17.1, v iOS 17.2 přijdou další. Půjde o možnost pozvat další uživatele ke spolupráci na seznamech skladeb, kdy budou moci těm ve frontě určovat i pořadí atd. Nově aplikace bude také nabízet vyhrazený seznam Oblíbené, který bude generován automaticky pro každého uživatele platformy podle toho, co nejčastěji poslouchá. Jednou z posledních novinek je pak integrace aplikace do režimů soustředění.

Widgety 

Interaktivní widgety jsou v iOS 17 jednou z těch velkých novinek. V druhé desetinové aktualizaci přibydou další tři widgety pro aplikaci Počasí, které v prvním případě ukážou pravděpodobnost srážek, UV index, vítr a další hodnoty, v druhém se bude jednat o denní předpověď a ve třetím o informace o východu a západu Slunce na základě aktuální polohy. Nový widget dostane i aplikace Hodiny, která bude moci zobrazovat čas v digitálním formátu. 

Zprávy 

S iOS 17.2 budeme také moci reagovat na zprávy pomocí libovolné nálepky nebo emotikonu, což se standardně provádí dlouhým stisknutím zprávy a výběrem dané možnosti. Nově přibyde „Přidat nálepku“. Tato funkce také byla poprvé oznámena už na WWDC23, ale dosud nebyla k dispozici. 

Zprávy reakce
.