Zavřít reklamu

Prolinkování poznámek

V operačních systémech iOS 17 a iPadOS 17 aplikace Poznámky konečně podporuje vytváření hypertextových odkazů. Otevřete poznámku, do které chcete přidat odkaz na jinou poznámku. Označte slovo, ke kterému chcete přidat prolink, a klepněte na něj. V menu, které se vám zobrazí nad slovem, zvolte Přidat odkaz. Poté stačí jen zadat cíl odkazu.

Prolinkování neexistujících poznámek

Pokud jde o odkazy na poznámky, v operačních systémech iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma můžete pomocí klávesové zkratky >> vytvářet odkazy na dosud neexistující poznámky. To je užitečné, pokud chcete vytvořit síť nápadů, mít je přehledně rozdělené, a zároveň zabránit tomu, aby se jednotlivé poznámky vymkly kontrole. Chcete-li to udělat, napište >>, zadejte název poznámky, kterou chcete vytvořit, a klepněte na (+). Začněte zadávat název budoucí poznámky, klepněte na Vytvořit poznámku. Poté se přidá váš odkaz, na který můžete klepnout a přejít přímo na novou poznámku.

Citace v textu

V nabídce nástrojů pro formátování v operačních systémech iOS 17, iPadOS 17 a macOS Sonoma přibyla nová možnost přidávat do poznámek bloky s citacemi. Stačí v nástrojích pro úpravu klepnout na Aa a poté klepnout na symbol blokové citace, a to jak před tvorbou samotného textu, tak i u již vytvořeného textu.

Snazší práce s PDF

Dříve bylo možné při nastavení velkých příloh zobrazit pouze první stránku souboru PDF, která byla součástí poznámky. Pokud jste chtěli vidět i ostatní stránky, museli jste je otevřít v Rychlém náhledu. Nyní jsou soubory PDF vložené do poznámek na celou šířku. Můžete tedy okamžitě prolistovat celý soubor PDF, aniž byste jej museli nejprve otevřít v Rychlém náhledu. Můžete dokonce otevřít miniatury a klepnutím nebo kliknutím přeskakovat mezi stránkami. Dlouhým stisknutím miniatury získáte stejné možnosti jako v Rychlém náhledu, včetně otáčení, vkládání a mazání stránek.

Více nástrojů anotace

V iOS 17 a iPadOS 17 nabízí nativní Poznámky také více nástrojů pro anotaci PDF a fotografií. Dříve jste v operačních systémech iOS a iPadOS mohli používat pero s proměnlivou šířkou, zvýrazňovač nebo tužku, a to bylo vše. Při anotaci fotografií a PDF v iOS 17 a iPadOS 17 můžete nyní používat také pero s pevnou šířkou, pastelku, kaligrafické pero nebo akvarelový štětec.

.