Zavřít reklamu

Zaseknutá aplikace: Vynucené ukončení aplikace

Pokud vám Mac zamrzl během používání aplikace, zkuste se podívat, zda můžete použitou aplikaci vynuceně ukončit. Problém může být spíše specifický pro jednu aplikaci než pro Mac obecně, a někdy může uzavření této aplikace problém vyřešit. Pokud chcete vynutit ukončení aplikace, klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na   menu -> Vynutit ukončení. V okně, které se vám zobrazí, zvolte příslušnou aplikaci a klikněte na Vynutit ukončení.

Zaseknutá klávesnice nebo myš: Reset Macu bez klávesnice a myši

Pokud nemůžete pohybovat kurzorem nebo používat klávesnici, nemůžete vynutit ukončení ani provést žádnou z dalších akcí. V takovém případě bude možná nutné Mac restartovat. Pokud vám skutečně nefunguje ani myš, ani klávesnice, je jediným řešením Mac „natvrdo“ vypnout dlouhým stiskem vypínacího tlačítka, chvíli počkat, a poté jej zkusit znovu spustit. Pokud používáte externí myš a klávesnici, zkontrolujte, zda jsou obě zařízení dostatečně nabitá.

Zaseknuté notifikace: Reset notifikací

Zaseknuté notifikace, které ne a ne zmizet z Oznamovacího centra v pravém horním rohu obrazovky vašeho Macu, sice nemají vliv na chod vašeho počítače, umí být ale pěkně otravné. Pokud se jich chcete zbavit, spusťte na Macu Monitor aktivity, do vyhledávacího pole zadejte výraz „Oznamovacícentrum“, po nalezení příslušného procesu jeho název označte klepnutím a poté vynuťte jeho ukončení kliknutím na křížek v horní části okna Monitoru aktivity.

Zaseknuté stahování: Oprava pomalého ukládání souborů

Stahujete soubor z internetu, případně ukládáte třeba nový dokument, a ukládání se výrazně zpomalilo? I to se vám může stát při vaší práci s Macem. Pokud chcete vyřešit problém s extrémně pomalým ukládáním obsahu na Macu, spusťte Finder a na liště v horní části obrazovky klikněte na Otevřít -> Otevřít složku. Do textového pole zadejte cestu ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist, stiskněte Enter, a označený soubor přesuňte do koše. Následně zamiřte do levého horního okna obrazovky Macu, klikněte na   menu -> Vynutit ukončení, v okně se seznamem aplikací vyberte Finder a klikněte na Spustit znovu.

Zaseknutí kopírování: Oprava problému s kopírováním a vkládáním

Máte problémy s kopírováním a vkládáním na vašem Macu? I v tomto případě existuje relativně snadná náprava. Opět spusťte Monitor aktivity a poté do textového pole zadejte výraz pboard. Jakmile se vám příslušný proces zobrazí, označte jej klepnutím a v horní části okna Monitoru aktivity klikněte na křížek. Zvolte Vynutit ukončení a zkuste se vrátit ke kopírování a vkládání.

.