Zavřít reklamu

CopyQ

CopyQ je pokročilý a užitečný správce schránky, který vám na vašem Macu umožní sledovat obsah schránky a ukládat jej do přizpůsobitelných karet. Uložený obsah můžete kdykoliv opět zkopírovat a vkládat jej přímo do dalších aplikací. CopyQ umožňuje třídění, úpravu a další práci s obsahem schránky, a můžete si také nastavit, jaký druh obsahu má aplikace automaticky ignorovat.

Aplikaci CopyQ stáhnete bezplatně zde.

dupeGuru

Důkladné odstranění duplicitních souborů je jedním z efektivních způsobů, jak na Macu uvolnit cenné místo na disku. K tomuto účelu vám může skvěle posloužit aplikace s názvem dupeGuru. dupeGuru je multiplatformní aplikace, která pracuje rychle, efektivně a spolehlivě, a umí si poradit se všemi typy obsahu. Dokáže skenovat jak obsah, tak i názvy položek, a je k dispozici i v češtině.

Aplikaci dupeGuru stáhnete bezplatně zde.

FinderGo

Pokud na Macu často přepínáte mezi nativním Finder a Terminálem, určitě se vám bude hodit tato povedená aplikace. Nese název FinderGo, a slouží jako rozšíření pro Finder, které vám umožní rychlý přechod do Terminálu. FinderGo nabízí také podporu pro iTerm a Hyper, a její ikonku si můžete umístit přímo do horní lišty v okně Finderu.

Aplikaci FinderGo stáhnete bezplatně zde.

DuplicateFinder

DuplicateFinder funguje podobně jako dříve zmíněná dupeGuru. Jedná se o macOS aplikaci, která vám umožní vyhledat ve specifické složce na vašem Macu veškeré duplicitní soubory. Stačí jen vybrat požadovanou složku, zadat cesty k souborům a názvy souborů, které chcete z výsledků vyloučit, a zahájit hledání duplicit.

DuplicateFinder

Aplikaci DuplicateFinder stáhnete bezplatně zde.

Clipy

Clipy je další užitečná macOS aplikace, která vám umožní efektivní práci s obsahem schránky na vašem Macu. Obsah schránky můžete ukládat do přehledných složek, kde s ním můžete následně libovolně pracovat a vkládat jej na další místa napříč systémem. Clipy nabízí podporu pro klávesové zkratky, možnost nahlédnutí do historie nebo třeba podporu některých mediálních souborů.

Aplikaci Clipy stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.