Zavřít reklamu

Nalákat uživatele na pravidelné placení služby představuje v poslední době stěžejní úkol pro většinu velkých firem. Výjimkou není ani švédské Spotify, které nově zvolilo poměrně přesvědčující metodu a trojnásobně prodlužuje svou bezplatnou zkušební dobu. Uživatelé tak nově mohou streamování hudby testovat celé tři měsíce, namísto původního jednoho. Změna se týká i Česka.

Spotify tak naskakuje na strategii Applu, který doposud jako jediný nabízel u své Apple Music tříměsíční členství zdarma. Nicméně jde o vcelku logický krok, protože kalifornská společnost ve srovnání se Spotify nemá v nabídce bezplatné členství s reklamami a řadou dalších omezení.

Právě kvůli výše uvedenému je poměrně překvapivé, že se Spotify rozhodlo tříměsíční zkušební dobu nově nabídnout. Nabídka však platí pouze pro ty uživatele, kteří ještě nikdy neměli členství Premium na zkoušku. Registraci do služby je možné provést jednoduše na stránkách spotify.com/cz.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Vzhledem k sílící základně předplatitelů Apple Music se Spotify v posledních měsících snaží další uživatele nabrat všemožnými způsoby. Pro nové majitele Galaxy S10 od Samsungu nabízí společnost rovnou šestiměsíční Premium členství zdarma. Díky spolupráci s Googlem, kdy zákazníci dostali k reproduktoru Google Home mini předplatné za $0,99, se pak Spotify jen za šest měsíců podařilo získat rekordních 7 milionů nových předplatitelů.

Díky marketingovým kampaním dosáhla švédská streamovací služba nedávno na 108 milionů předplatitelů, což oproti Apple Music představuje téměř dvojnásobek. Celková Spotify čítá 232 milionů, z čehož vyplývá, že 124 milionů využívá bezplatné členství s omezeními.

Zdroj: Spotify

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více