Zavřít reklamu

Českým žákům a studentům právě dnes začal další školní rok, a to po pěti měsících prázdnin – kromě klasických letních prázdnin totiž vznikly také ještě prázdniny koronavirové. S příchodem nového školního roku bohužel přišlo také velmi sychravé a podzimní počasí. Na opalování u vody to tedy momentálně rozhodně není a kdo ví, jestli ještě bude. Pokud chcete být, co se týče počasí, v obraze, tak budete potřebovat nějakou tu aplikaci. Takových aplikací, které vám dokáží zprostředkovat předpověď počasí a mnoho dalších informací je v App Storu k dispozici hned několik – pojďme se společně podívat na 5 nejlepších z nich.

Ventusky

V případě, že patříte mezi uživatele, kteří rádi podporují české projekty, tak se vám bude dost možná líbit aplikace Ventusky. Jedná se tedy o český počin pro sledování počasí, který se stal v posledních měsících v České republice velmi populárním. V případě aplikace Ventusky je naprostou samozřejmostí zobrazení přesné předpovědi počasí. Kromě toho vám Ventusky dokáže zobrazit také pocitovou teplotu, společně s radarem, na kterém si můžete zobrazit srážky. O vypočítávání předpovědi v aplikaci Ventusky se stará komplexní počítačová simulace, která je v mnohých případech velmi přesná. České vývojáře této aplikace můžete podpořit částkou 79 korun, za kterou si můžete aplikaci Ventusky zakoupit.

Yr.no

Aplikace Yr.no zprostředkovává velmi přesná data z norského meteorologického ústavu. Mnoho uživatelů si Yr.no pochvaluje především kvůli přesnosti – Norové jednoduše umí. Osobně jsem velkým zastáncem této aplikace, jelikož jsem ji už před několika měsíci vyměnil za nativní aplikaci Počasí. Za tu dobu testování mohu říci, že jsem doopravdy velmi spokojen. Předpověď počasí je velmi přesná, kromě ní si můžete na domovské obrazovce aplikace nechat zobrazit obrázek s animací, který vystihuje momentální povětrnostní podmínky. Dále v Yr.no najdete mnoho dalších funkcí, například různé grafy, které počítají s vývojem počasí, anebo mapu s radarem. Aplikace Yr.no je k dispozici naprosto zdarma.

Windy

Ještě před několika měsíci se aplikace Windy jmenovala Windity. Pokud jste tedy byli v minulostí s aplikací Windity spokojení, tak věřte, že budete zajisté spokojení i s Windy. Tuto aplikaci taktéž používá nespočet uživatelů, a to především kvůli přesným předpovědím a čtyř předpovědním modelům. Aplikace Windy se velmi jednoduše ovládá a nabízí zobrazení všemožných map, na kterých si můžete nechat zobrazit sílu větru, povětrnostní podmínky, srážky, bouřky a mnoho dalších informací. Nechybí ani předpověď na následující hodiny a dny. Aplikaci Windy byste rozhodně měli dát šanci, pokud nejste spokojeni s vaší současnou aplikací pro sledování počasí.

Meteoradar

Pokud jste vlastnili chytrý telefon už před několika lety, tak jste k zobrazení předpovědi počasí dost možná používali aplikaci Meteoradar. Tato aplikace se nedávno konečně dočkala nového kabátku, díky čemuž se uživatelská základna této aplikace výrazně rozšířila. V minulosti vývojáři lehce zaspali dobu a design společně s uživatelským rozhraním aplikace dávno nebyl to pravé ořechové, což se naštěstí změnilo. Meteoradar nabízí klasickou předpověď počasí, nechybí však ani mapy se zobrazením povětrnostních podmínek, a také s dešťovými a bouřkovými mraky, kromě toho si můžete nechat zobrazit také widget této aplikace. Ovládání aplikace je velmi jednoduché a přesnost je na vysoké úrovni.

In-počasí

Aplikace In-počasí pochází stejně jako Ventusky z Česka. Dobrou zprávou je, že jsme se před několika dny v případě aplikace In-počasí dočkali zbrusu nového designu, který posunul aplikaci ještě o kus dál. Předchozí verze této aplikace byly zpoplatněny, což už nově neplatí a kromě toho se nezobrazují ani reklamy. In-počasí nabízí předpověď na 9 dní včetně grafů a hodinových předpovědí. Údáje o aktuálním počasí jsou měřeny na více než 200 meteorologických stanicích v ČR. Dále si v In-počasí můžete nechat zobrazit také srážkový radar, nechybí ani různé grafy a mnoho dalšího.

.