Zavřít reklamu

Sandboxové hry vám většinou dávají k dispozici svůj herní vesmír s přesně definovanými pravidly a nechají vás v něm dělat co se vám zlíbí. Poněkud netypickým zástupcem tohoto pseudožánru je přitom Rimworld os vývojářů z Ludeon Studios. Dnes již kultovní titul vám totiž dá svobody dostatek, kombinuje ji ale s originálním hybatelem děje – vypravěčskou umělou inteligencí, jejíž parametry si můžete nastavit podle svého gusta.

Rimworld je v jádru simulátor vesmírné kolonie. Se svou partičkou kolonistů přistanete na neznámé planetě a vaším úkolem je vybudovat si soběstačnou základnu, která dokáže své obyvatele nasytit a ochránit před všemi vnějšími nebezpečími. Mezi ty se kromě vesmírných pirátů počítají hlavně přírodní katastrofy a jiné nešťastné události. Frekvenci takových neštěstí si přitom volíte společně s druhem umělé inteligence, která bude váš příběh nasměrovávat.

Na výběr dostanete mezi klasickým příběhem se zvyšujícím se napětím, šíleným se spoustou různých nepravděpodobných událostí a uvolněným pro ty, kdo si hlavně chtějí užívat atmosféru postupného vylepšování své vesmírné kolonie. Vývojáři Rimworld sice označují jako generátor příběhů, na své si ale přijdou i rození stratégové, kteří se vyžijí v nekonečném množství statistik a parametrů.

  • Vývojář: Ludeon Studios
  • Čeština: ano – rozhraní
  • Cena: 29,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.10.5 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta s 2GB paměti, 700 MB volného místa na disku

 Hru Rimworld můžete zakoupit zde

.