Zavřít reklamu

Sháníte nejlepší klávesnice pro Mac? Pokud ano, tak již nyní nejspíše víte, že je jejich výběr značně omezený. S macOS vám samozřejmě bude fungovat prakticky jakákoliv klávesnice, jde ale hlavně o funkční klávesy, které jsou u klávesnic jablečných počítačů odlišné. Pokud tedy chcete využívat externí klávesnici s Macem na maximum, tak je nutné přímo vyhledávat ty, které jsou pro počítače od Applu určené. V tomto článku se společně podíváme na 5 nejlepších klávesnic pro Mac, takže pokud nějakou hledáte, tak vám tento článek může pomoci.

Apple Magic Keyboard

Jestliže patříte mezi přední fanoušky Applu a sháníte k vašemu Macu klávesnici, tak zcela jistě nejlépe uděláte v případě, že si pořídíte Magic Keyboard. Tato klávesnice, za kterou stojí přímo Apple, nabízí mnoho různých výhod oproti těm ostatním, a pokud se vám dobře píše na klávesnici MacBooku, tak si automaticky oblíbíte i Magic Keyboard. Ta je k dispozici v několika různých variantách, které se liší cenou – vybrat si můžete klasickou variantu, dále druhou variantu s Touch ID a třetí variantu s numerickou klávesnicí a Touch ID. U poslední zmíněné varianty je kromě bílého zbarvení k dispozici také černé. Snad jedinou nevýhodou je absence podsvícení, které některé jiné klávesnice nabízí.

Apple Magic Keyboard můžete koupit zde

Logitech MX Keys Mini

V případě, že z nějakého důvodu nechcete Magic Keyboard od Applu, tak je rozhodně skvělou alternativou Logitech MX Keys Mini. Tato klávesnice se může pochlubit například možností pro jednoduché přepínání mezi třemi různými zařízeními, a to stisknutím jediného tlačítka. Na druhou stranu ale bohužel kvůli těmto tlačítkům přijdete o možnost ovládání jasu prostřednictvím klávesnice. Velmi příjemné jsou pak samotné klávesy, které jsou „prohloubené“, díky čemuž se mačkají o mnoho jednodušeji a přesněji. Největší výhodou Logitech MX Keys Mini je pak zcela jistě podsvícení. Pochválit musím také propracovaný software od Logitechu, ve kterém si můžete přizpůsobit chování klávesnice. Kromě absence kláves pro ovládání jasu je pak další nevýhodou dostupnost pouze v US rozložení kláves.

Logitech MX Keys Mini můžete koupit zde

Satechi Aluminium Keyboard

Výrobce Satechi míří na všechny uživatele jablečných počítačů, kteří shání levné příslušenství ke svým Macům. Co se klávesnic týče, tak Satechi nabízí model Aluminium Keyboard, který je k dispozici buď v drátové, anebo bezdrátové verzi. Pokud se na Satechi Aluminium Keyboard podíváte, tak si rozhodně můžete všimnout určité inspirace u Magic Keyboard, což ale rozhodně není na škodu. Rozhodně se však nejedná o úplnou kopii Magic Keyboard, takže se nenechte zmást. Tato klávesnice dále nabízí numerickou část, potěšit by vás mohly také již zmíněné „prohloubené“ klávesy, na kterých se velice dobře píše. K dispozici je par stříbrná a černá varianta, takže si všichni uživatelé přijdou na své. Nevýhodou je pak dostupnost pouze v US rozložení kláves, což je bohužel u těchto klávesnicí pro Mac relativně běžné.

Drátovou Satechi Aluminium Keyboard pro Mac můžete koupit zde
Bezdrátovou Satechi Aluminium Keyboard pro Mac můžete koupit zde

Logitech Bluetooth Multi-Device K380

Sháníte levnou klávesnici pro váš Mac? Pokud ano, tak by se vám mohla líbit od Logitechu s označením Multi-Device K380. Jak už můžete podle názvu určit, tak se jedná o klávesnici určenou jak pro počítače s Windows, tak i pro Macy. To znamená, že se u funkčních kláves nachází popisky pro oba operační systémy. Jinak je tato klávesnice opravdu malá – nenabízí numerickou část. Zvládnete se však s ní jednoduše přepínat mezi třemi různými zařízeními, a to pouhým stisknutím klávesy. Klávesy jsou u Logitech K380 malé a výrazně zakulacené a šťávu dodávají mikro-tužkové baterie (AAA baterky). Vybrat si můžete ze tří barev, a to z temně šedé, bílé a růžové. Nevýhodou je opět US rozložení kláves.

Logitech Bluetooth Multi-Device K380 můžete koupit zde

Logitech Ergo K860

Jak už jste nejspíše z tohoto článku poznali, tak asi největší množství klávesnic, které jsou určené pro Macy, nabízí Logitech. I posledním tipem tak bude klávesnice od Logitechu, konkrétně s označením Ergo K860. Tato klávesnice je oproti všem ostatním velmi zajímavá, jelikož jak už můžete podle názvu tušit, tak je ergonomická. To znamená, že je rozdělená na dvě části, díky čemuž by se měla ovládat o něco přirozeněji a jednodušeji. Podle referencí z mého okolí mohu říct, že po nějaké době používání na ni uživatelé nedají dopustit. Stejně jako v případě výše zmíněné klávesnice Logitech K380 nabízí i Ergo K860 funkční klávesy s popisky pro oba systémy. Těšit se dále můžete na možnost přepínání mezi až třemi zařízeními jedinou klávesou, a to se zachováním tlačítek pro ovládání jasu. Nechybí dokonce ani numerická část, na druhou stranu zklame opět US rozložení kláves.

Logitech Ergo K860 můžete koupit zde

.