Zavřít reklamu

S dalším dnem je tu i další díl našeho seriálu, kde se zaobíráme nejlepšími hrami pro Mac z každého žánru a nabízíme přehled povedených titulů, které vás během nekonečného lockdownu zabaví a trochu vám odvedou myšlenky stranou. Zatímco předchozí dny jsme si prošli adventury, akční hry a izometrické tituly, nyní vám přinášíme pohled na 5 strategií, kde se plně projeví a vytříbí váš taktický um. Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o totéž co v případě izometrických her, není tomu tak. Místo pouhé skupiny hrdinů totiž budete mít na starost rovnou celé armády a bude jen a jen na vás, jak se s nenadálými situacemi popasujete. Pojďme tedy na to.

Starcraft II: Wings of Liberty

Kdo by neznal legendární Starcraft, vesmírnou real-time strategii, kde se vás budou neustále snažit dobýt mimozemští nájezdníci. Hru asi není třeba příliš detailně představovat a fanoušci mi jistě dají za pravdu, že každý správný hráč se s touto ságou již setkal, ale pokud vás dosud tento skvost míjel, rozhodně doporučujeme dát mu šanci. Dočkáte se až tří hratelných frakcí – Terranů, Zergů a Protossů -, a užijete si poměrně dlouhou kampaň, která vás seznámí se všemi prvky. Ne nadarmo se říká, že je Starcraft náročná kratochvíle, a v multiplayeru to platí dvojnásob. Zamiřte tedy na oficiální stránky a hru si zdarma vyzkoušejte.

Into the Breach

Tower defense hry, kde chráníte své území a stavby před nájezdy nepřátel a snažíte se stavět další obranné linie, sice již před nějakou dobou vyšly s módy a byly nahrazeny sofistikovanějšími tituly, avšak to neznamená, že se nemůže jednou za čas kvalitní počni z tohoto žánru objevit. Into the Breach je zářným příkladem toho, že i v dnešní době mají tyto hry své místo a dokážou nabídnout strategickou hratelnost zkombinovanou s rozmanitými lokacemi a originálními herními mechanikami. Samozřejmostí je izometrický pohled na herní plochu a stavění nejrůznějších střílen a budov, které budete muset před protivníky ochránit. Pokud vám tedy nevadí retro přístup vývojářů a zastaralá, ale stále chytlavá hratelnost, zamiřte na Steam a hru si za 15 dolarů pořiďte.

Total War: Three Kingdoms

Kvalitních strategií, které vám vydrží desítky a stovky hodin není nikdy dost. A v případě legendární ságy Total War toto tvrzení platí dvojnásob. Nejnovější přírůstek, tedy Total War: Three Kingdoms, navíc nabízí poměrně nekonvenční zasazení, které jistě mnoho fanoušků ocení. Podíváme se totiž do starověké Číny a zahrajeme si až za 12 různorodých vojevůdců. Během kampaně se pochopitelně setkáte i s tehdejšími čínskými legendami, jež tvořily historii a bude jen na vás, jaké vztahy si s nimi utvoříte. Jinak se hra příliš neliší od svých starších bratříčků, kteří stavěli na podobných herních mechanikách. Nechybí přehršel možností jak dosáhnout svých cílů a nepřeberné množství módů. Tudíž se o zábavu bát rozhodně nemusíte. Titul vás sice vyjde na Steamu na 60 dolarů, ale i tak se jedná o solidní zážitek, k němuž vám postačí macOS 10.14.4, Intel Core i5 2GHz, 8GB RAM a grafická karta Nvidia 680MX či AMD R9 M290 o kapacitě 2GB.

Divinity: Original Sin 2

Máte-li slabost pro kvalitní diablovky, které se však místo nekonečné řezničiny zaměřují spíše na kvalitní příběh a strategii, Divinity: Original Sin 2 je přesně pro vás. Studio Larian totiž hráčům naservírovalo nádherný fantasy svět, kde najdete nejen líté souboje a hordy nepřátel na styl Diabla, ale také rozmanité prostředí, možnost interagovat se všemi nehráčskými postavami a podílet se na samotném rozvoji okolního prostředí. Každé vaše rozhodnutí svět nějakým způsobem ovlivní a bude jen na vás, jak se budete během příběhu chovat. Nechybí až 200 schopností, pomalejší soubojový systém a dokonce multiplayer, kde si můžete přizvat do bitvy svého kamaráda. Pokud vás tedy tato ikona žánru zaujala, za 45 dolarů na Steamu může být vaše. Jediným předpokladem je macOS 10.13.6, Intel Core i5, 8GB RAM a Intel HD Graphics 5000 či Radeon R9 M290X.

Civilization VI

Máme tu další legendární titul, tentokrát ze série Civilization.  Kromě klasické strategické hratelnosti, kterou znáte z předchozích dílů, se můžete těšit také na sbírání surovin, budování vlastních měst a především správu rozsáhlých států, které si postupně s trochou štěstí podmaníte. A aby toho nebylo málo, nebudou chybět ani nějaké ty intriky a politikaření, bez něhož by byla vláda zkrátka nuda. A pokud vás náhodou kampaň proti umělé inteligenci omrzí, můžete si střihnout partii v multiplayeru a poměřit své síly s přáteli či náhodnými online hráči. Jen doporučujeme dát si pozor na blafování a taktizování, kterého rozhodně nebude málo. Pakliže máte tedy slabost pro kvalitní strategické hry a nebojíte se nějakého toho nátlaku, zamiřte na Steam a hru si 49.99 euro pořiďte. Postačí vám Windows 7, Intel Core i3 o taktu 2.5 GHz či AMD Phenom II o taktu 2.6 GHz, 4GB RAM a základní grafická karta o paměti alespoň 1GB, která podporuje DirectX.

 

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.