Zavřít reklamu

Šachy se ve své nynější formě těší popularitě již přes pět set let. Hra stále nabízí pro miliony hráčů neprobádané možnosti. Množství rozdílných her, které spolu hráči šachu můžou sehrát mnohokrát překračuje množství atomů v pozorovatelném vesmíru. A i když základní verze hry nabízí tak nepředstavitelné možnosti, někteří vývojáři videoher si základní koncept šachů upravují k obrazu svému a využívají ho ve svých vlastních kreacích. Jednou z nich je novinka Pawnbarbarian od vývojáře j4nw, která se konečně po několika letech vývoje představuje v plné verzi.

Pawnbarbarian je v jádru roguelike, ve kterém budete procházet dungeony, v nichž budete čelit neustále těžším soubojům s nepřáteli. Sami se budete muset pokusit vžít do role barbarské šachové figurky s rohatou helmou. Ta představuje hlavního hrdinu hry. Ten se pak pohybuje na zmenšené šachovnici, která nabízí k pohybu pět políček na každé ze svých stran namísto klasických osmi. Ve zhuštěném prostoru pak budete muset neustále taktizovat a správně se po šachovnici pohybovat, abyste jednak porazili všechny nepřátele, a jednak abyste se dokázali úspěšně vyhnout jejich útokům.

Pohyb i útok najednou zajišťuji kartičky ve vašem postupně se vyvíjejícím balíčku. Každá z nich představuje nějakou z klasických šachových figurek a společně s ní i všechny její možnosti a limitace. Pokud tedy znáte pravidla šachů, do hry rychle proniknete. Jak rychle se ovšem do hry dokážete ponořit, tak vás i díky své obtížnosti může stejně rychle vyhodit. Vývojář ovšem slibuje, že Pawnbarbariana se naučí velmi rychle i lidé, co v životě šachy nehráli. Na Steamu navíc najdete hru za velmi příjemnou cenu. Není proto moc důvodů hru nezkusit, zvláště pokud se řadíte mezi fanoušky šachů.

  • Vývojář: j4nw
  • Čeština: Ne
  • Cena: 7,37 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, grafická karta s podporou DirectX 10

 Hru Pawnbarbarian můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více