Zavřít reklamu

Tak to tu po krátké letní pauze máme znovu. Naši štědří zákonodárci nám opět po několika měsících k Vánocům předčasně nadělili nouzový stav a s ním i spjatou karanténu, respektive výrazně omezený venkovní pohyb. Nemusíte však zoufat, na rozdíl od jara jsme na aktuální situaci výrazně lépe připraveni a ještě před začátkem onoho neplánovaného domácího pobytu jsme si pro vás připravili speciální sérii článků zaměřenou na nejlepší hr pro iOS, která vás s trochou štěstí zabaví a odkloní vaše myšlenky k něčemu pozitivnějšímu. Pojďme se tedy podívat na další díl našeho seriálu, v němž prozkoumáme 5 nejlepších strategií, které si můžete zahrát na svých chytrých telefonech.

Sid Meier’s Civilization VI

Kdo by neznal legendární herní ságu Sid Meier’s Civilization, která přepsala dějiny strategií a zapsala se do historie jako jakási stálice herního průmyslu. Oproti konkurenci totiž nabízí o poznání širší možnosti, jak ostatním národům zatopit. Ať už slovně, nebo nepříliš diplomatickými, lehce násilnými nástroji, jako je například atomová bomba. Pochopitelně nechybí celý průřez vývojem lidstva, a to od doby kamenné až po lety do vesmíru. Civilizace je v tomto ohledu nanejvýš nevyzpytatelná a je jen na vás, jak svůj národ povedete. Možností je v podstatě neomezené množství a jediným limitujícím faktorem je fantazie. A výkon vašeho telefonu, samozřejmě. Pochopitelně žertujeme, Sid Meier’s Civilization VI si užijete plynule na iPhonu 7 a novějším. Nechybí plnohodnotný zážitek jako z počítačové verze, detailní grafická stránka a kvanta obsahu, který vám vydrží na desítky a stovky hodin. Za vyšší cenovku 499 korun to zkrátka stojí. Tak zamiřte do App Store a staňte se samozvaným vůdcem. Hru si můžete stáhnout i zdarma, ale k dispozici budete mít pouze 60 tahů.

Rebel Inc.

Doporučovat Plague Inc. by bylo vzhledem k nedávným událostem poměrně netaktní, avšak to neznamená, že nemůžeme na světlo Boží vytáhnout jinou originální hru od týž autorů. Rebel Inc. totiž sleduje osud vládou vyslané skupinky, která má zajistit stabilitu v oblasti sužované válkou. Je tedy na vás, abyste procházeli jednotlivé města, pomáhali místním, dávali do pořádku konflikty a snažili se pacifisticky vyřešit i ty nejtěžší ekonomické a politické otázky. Samozřejmě k tomuto účelu budete moci využít i vojáky a potlačit hnutí rebelů, které se bude pokoušet vaši iniciativu zmařit. Tak či tak se jedná o zajímavou jednohubku, kterou vřele doporučujeme.

Dota Underlords

Kde vládnou emoce, tam musí mnohdy zakročit racionalita. To je ostatně případ hry Dota Underlords, kde nejdále dojdete s propracovanou strategií a soustředěnými, promyšlenými pohyby. Na rozdíl od frenetické MOBA hry, jak ji známe z obrazovek našich počítačů, se jedná o poznání taktičtější verzi, která funguje na principů šachů. Souboje fungují tahově, hrdinové se volí kvůli jejich speciálním schopnostem a jediný špatný tah může znamenat váš konec. Hra zaznamenala obrovský úspěch a ihned se umístila v žebříčku nejstahovanějších her. Není divu, Valve si dalo záležet a nabízí kromě hraní proti umělé inteligence také turnaje, pestrou paletu hrdinů a de facto neomezenou zásobu obsahu díky neustálým aktualizacím, které obsahují nové předměty a legendární vybavení. Máte-li pro strach uděláno a nebojíte se postavit zkušenějším hráčům, nebo milujete Dotu a šachy, lepšího titulu momentálně není. Zabaví vás na desítky hodin, mikrotransakce nijak nenarušují zážitek a zároveň si hru můžete z App Store stáhnout zdarma. Co více si tedy přát?

Raven’s Path

Pokud milujete strategie, ale raději byste zvolili nějakou retro pařbu, doporučujeme právě Raven’s Path, za níž stojí veteráni ze studia Evil Villian Games, kteří si na této hříčce dali pořádně záležet. Ač totiž retro grafika a izometrický pohled mohou svádět k pomyšlení, že se jedná o obyčejnou a vcelku jednoduchou hru, opak je pravdou. Tento počin vám pořádně zatopí a strategie bude alfou a omegou celé hratelnosti. Bude totiž záležet nejen na rozmístění vašich jednotek a družiny, ale také na správném načasování, jelikož se vše bude odehrávat v reálném čase. Žádný epický a dramatický příběh však nečekejte, jediným vaším úkolem bude pomocí vašich kumpánů zastavit hordy nepřátel valící se skrz úzké chodby dungeonů a hradů. Abyste to udělali, budete muset myslet o krok napřed a zajistit si taktickou výhodu, jež vám v průběhu hry pořádně ulehčí práci. Stejně tak bude záležet na tom, jaké povolání si vyberete a zda si na pomoc zavoláte i nějakého toho léčitele. Tak či onak, pokud se cítíte na nějakou tu výzvu a nebojíte se mírné frustrace zkombinované s nostalgickou vlnou, doporučujeme zamířit na App Store a dát hře šanci. Prvních pár úrovní je zdarma a poté vás titul přijde na 129 korun.

Warhammer Quest: Silver Tower

Pokud jste vášnivými počítačovými hráči a nedáte dopustit na poctivé strategie i RPG tituly, jistě vám neunikla herní série Warhammer, která se výrazně inspiruje u knižní předlohy a zaštiťuje celé univerzum. A pakliže se o tento netradiční herní vesmír aktivně zajímáte a máte již pár stovek hodin v malíku, jistě vás tento odstavec potěší. Vývojáři ze studia Perchang totiž přispěchali s novým počinem, jenž měl sérii navrátit zašlou slávu a rozhýbat stojaté vody strategického žánru. Tak či onak, kampaň vám hezkých pár hodin zabere a provede vás řadou zajímavých zákoutí světa Warhammeru. Vaším cílem bude posbírat všechny amulety a postavit se závěrečnému bossovi, jehož poražení vám umožní vstup do věže. O zábavu bude rozhodně postaráno, hra nabízí 100 unikátních úrovní a soubojů, 10 hratelných hrdinů, které si budete moci libovolně vylepšovat včetně ikonických postav a plejády sběratelských předmětů. Bude tedy jen na vás, jaké herní tempo si zvolíte a zda preferujete souboj na dálku, či na blízko. Potěší také denní a týdenní výzvy, možnost za co nejrychlejší čas vyčistit celou úroveň od nepřátel nebo získávat legendární zbraně. Pokud máte tedy rádi univerzum Warhammeru a nebojíte se hordy nepřátel ani tahových soubojů, doporučujeme dát Warhammer Quest: Silver Tower šanci.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více