Zavřít reklamu

Už od roku 2011, kdy si odbyl svůj debut iPhone 4S, představuje Apple nové iPhony vždy v září. Podle analytika Samika Chatterjee ze společnosti JP Morgan by se ale strategie kalifornské společnosti měla v následujících letech změnit a nových modelů iPhonů bychom se měli během jednoho roku dočkat hned dvakrát.

Byť se zmíněná spekulace může zdát jako vysoce nepravděpodobná, tak zcela nereálná není. Apple v minulosti už několikrát představil iPhone jindy než v září. Nejenom že první modely si svou premiéru odbyly v červnu na WWDC, ale i později se v první polovině roku ukázal například PRODUCT(RED) iPhone 7 a také iPhone SE.

Podobně by měl Apple učinit i letos. Očekává se, že druhá generace iPhonu SE se ukáže na jaře, pravděpodobně na březnové konferenci. Na podzim se pak máme dočkat tří nových iPhonů s podporou 5G (některé nejnovější spekulace mluví dokonce o čtyřech modelech). A právě na tuto strategii by měl Apple navázat v roce 2021 a představení svých telefonů rozdělit do dvou vln.

Podle JP Morgan by se v první polovině roku (v období od března do června) měly představit dva cenově dostupnější iPhony (podobně jako nyní iPhone 11). A v druhé polovině roku (tradičně v září) by se k nim měly připojit další dva vlajkové modely s nejvyšší možnou výbavou (podobně jako nyní iPhone 11 Pro / iPhone 11 Pro Max).

Novou strategií by Apple naskočil na podobný cyklus, který praktikuje Samsung. Jihokorejský gigant také představuje své hlavní modely dvakrát do roka – řadu Galaxy S na jaře a profesionální Galaxy Note pak na podzim. Od nového systému si Apple údajně slibuje zmírnění poklesu prodejů iPhonů a výrazné zlepšení finančních výsledků během třetího a čtvrtého fiskální čtvrtletí roku, které bývají zpravidla nejslabší.

iPhone 7 iPhone 8 FB

zdroj: Marketwatch

.