Zavřít reklamu

Nejpopulárnější chatovací platformou světa je WhatsApp. Messenger však staví na popularitě Facebooku, kdy se jedná o jeho primární komunikační kanál, který se s postupem času osamostatnil. I on pak dostává užitečné novinky, které jeho uživatelé skutečně ocení. Tady jsou ty největší, které do něho v poslední době dorazily, nebo už brzy dorazí. 

HD fotky 

Chatovací platformy posílané fotografie často a hodně komprimují. V Messengeru však nově budete moci odesílat HD fotografie, které již takovou degradací kvality procházet nebudou. Pokud však budete chtít tak kvalitní snímek odeslat, musíte u něho zaškrtnout volbu „HD“, jinak odejde v klasické osekané podobě. 

01_Send-Your-Photos-in-High-Definition_Carousel-01

Sdílená alba 

V aplikaci budete nově moct vytvářet alba fotografií a videí, abyste je mohli sdílet, organizovat a připomínat si tak dané události i s obsahem od přátel a dalších účastníků. Stačí vybrat více fotografií a poté klepnout na nabídku Vytvořit album. Ostatní přidáte tím, že v albu zvolíte nabídku Přidat do alba. Podle Mety by tato novinka měla dorazit během několika následujících týdnů. 

02_Create-Shared-Albums-With-Friends_Carousel-02

Odesílání velkých souborů 

Při odesílání velkých souborů se již nebudete muset spoléhat na cloudové služby. Když jste v chatu v Messengeru, stačí klepnout na tlačítko + a vybrat soubor, který nově může být až do velikosti 100 MB. Podporovány jsou všechny hlavní formáty souborů, včetně Wordu, PDF a Excelu. 

04_Send-Files

Propojení skrze QR kód 

Zadávat něčí jméno nebo telefonní číslo je otrava. Abyste si druhou osobu přidali do Messengeru, můžete tak nově udělat skrze naskenování jejího QR kódu nebo jeho sdílením. Je to funkce, kterou už roky nabízí třeba Instagram a Messenger tedy jen dohání to, co Meta už jinde poskytuje.

03_QR-Code-1

 

End-to-end šifrování 

Meta už v Messengeru konečně také zavedla end-to-end šifrování pro všechny osobní chaty a i hovory. Takové konverzace nabízejí další funkce včetně možnosti upravovat zprávy (15 minut po jejich odeslání) nebo mizející zprávy. Šifrování je pak postaveno na silných kryptografických principech, jako je Signal Protocol a vlastní nový Labyrint Protocol Mety. 

.