Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté neunikla zářijová konference od Applu, která se konala před dvěma dny. V rámci této konference jsme se dočkali představení čtveřice nových produktů – konkrétně se jedná o Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad osmé generace a iPad Air čtvrté generace. Kromě těchto produktů Apple představil ještě balíček služeb Apple One a zároveň oznámil, že se 16. září (včera) máme těšit na vydání veřejných verzí iOS a iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Apple dodržel slovo a vydání veřejných verzí jsme se doopravdy dočkali.

Všechny operační systémy přichází s mnohými novými funkcemi, po kterých mnoho uživatelů opravdu dlouho volalo. Na našem magazínu se postupně na všechny tyto nové funkce podíváme a řekneme si, jak je aktivovat. Konkrétně se v rámci tohoto článku podíváme na novou funkci v iOS a iPadOS 14, díky které si můžete jednoduše deaktivovat zobrazování alba Skryto v rámci aplikace Fotky. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení tohoto článku.

deaktivace zobrazení alba skryto v ios 14
Zdroj: Fotky v iOS

Jak na iPhone deaktivovat zobrazování alba Skryto

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu deaktivovat zobrazování alba Skryto v rámci aplikace Fotky v sekci Utility, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu či iPadu s iOS 14, respektive iPadOS 14, přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Fotky, kterou rozklikněte.
  • Zde je poté nutné, abyste se opět přesunuli o něco níže, kde se nachází funkce s názvem Album Skryto.
  • Pokud chcete zobrazování alba Skryto deaktivovat, tak funkci Album Skryto deaktivujte.
  • V případě, že funkci ponecháte aktivní, tak se album Skryto bude stále v sekci Utility zobrazovat.

Album Skryto slouží v rámci iOS a iPadOS 14 k tomu, abyste si do něj vložili takové fotografie, které nechcete, aby se zobrazovaly přímo v galerii. Již delší dobu uživatelé volali po tom, aby bylo možné album Skryto zabezpečit například pomocí Touch ID či Face ID – přímo této funkce jsme se bohužel nedočkali, každopádně výše zmíněná funkce je stále lepší, než nic. Pokud tedy nechcete, aby měl někdo jednoduchý přístup k vašim peprným či osobním fotografiím v případě, že si půjčí vaše zařízení, tak rozhodně proveďte instalaci iOS či iPadOS 14. Mějte však na vědomí, že album Skryto bude stále k dispozici v případě, že otevřete fotografie v rámci menu sdílení. Doufejme, že se Apple v tomto případě uvědomí a dá uživatelům možnost pro uzamknutí alba Skryto. Výše zmíněné řešení totiž stále není úplně ideální.

Diskuze k článku

    Zdravím ale na novém iOS 14 me nelze skrýt foto nemám to zkratka v nabídce u fotky stejně jako na předešlém iOS dělám něco špatně nebo soudruzi udělali někde chybu ?

celý text

Čtěte více