Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté neunikla zářijová konference od Applu, která se konala před dvěma dny. V rámci této konference jsme se dočkali představení čtveřice nových produktů – konkrétně se jedná o Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad osmé generace a iPad Air čtvrté generace. Kromě těchto produktů Apple představil ještě balíček služeb Apple One a zároveň oznámil, že se 16. září (včera) máme těšit na vydání veřejných verzí iOS a iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Apple dodržel slovo a vydání veřejných verzí jsme se doopravdy dočkali.

Všechny operační systémy přichází s mnohými novými funkcemi, po kterých mnoho uživatelů opravdu dlouho volalo. Na našem magazínu se postupně na všechny tyto nové funkce podíváme a řekneme si, jak je aktivovat. Konkrétně se v rámci tohoto článku podíváme na novou funkci v iOS a iPadOS 14, díky které si můžete jednoduše deaktivovat zobrazování alba Skryto v rámci aplikace Fotky. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení tohoto článku.

deaktivace zobrazení alba skryto v ios 14
Zdroj: Fotky v iOS

Jak na iPhone deaktivovat zobrazování alba Skryto

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu deaktivovat zobrazování alba Skryto v rámci aplikace Fotky v sekci Utility, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet tohoto postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu či iPadu s iOS 14, respektive iPadOS 14, přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Fotky, kterou rozklikněte.
  • Zde je poté nutné, abyste se opět přesunuli o něco níže, kde se nachází funkce s názvem Album Skryto.
  • Pokud chcete zobrazování alba Skryto deaktivovat, tak funkci Album Skryto deaktivujte.
  • V případě, že funkci ponecháte aktivní, tak se album Skryto bude stále v sekci Utility zobrazovat.

Album Skryto slouží v rámci iOS a iPadOS 14 k tomu, abyste si do něj vložili takové fotografie, které nechcete, aby se zobrazovaly přímo v galerii. Již delší dobu uživatelé volali po tom, aby bylo možné album Skryto zabezpečit například pomocí Touch ID či Face ID – přímo této funkce jsme se bohužel nedočkali, každopádně výše zmíněná funkce je stále lepší, než nic. Pokud tedy nechcete, aby měl někdo jednoduchý přístup k vašim peprným či osobním fotografiím v případě, že si půjčí vaše zařízení, tak rozhodně proveďte instalaci iOS či iPadOS 14. Mějte však na vědomí, že album Skryto bude stále k dispozici v případě, že otevřete fotografie v rámci menu sdílení. Doufejme, že se Apple v tomto případě uvědomí a dá uživatelům možnost pro uzamknutí alba Skryto. Výše zmíněné řešení totiž stále není úplně ideální.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zdravím ale na novém iOS 14 me nelze skrýt foto nemám to zkratka v nabídce u fotky stejně jako na předešlém iOS dělám něco špatně nebo soudruzi udělali někde chybu ?

celý text

Čtěte více.