Zavřít reklamu

Asi každý z nás má v iPhonu nějakou tu fotografii či video, které by neměl vidět nikdo jiný, než vy. Největší strach nastává v případě, kdy váš iPhone někomu půjčíte k prohlížení fotek s tím, že nevíte, kde se dotyčný rázem objeví. Tohle lze každopádně naštěstí již delší dobu vyřešit tak, že veškerý obsah, který se nemá v knihovně zobrazovat, přesunete do alba Skryté. To ale nebrání uživatelům, kteří získají přístup k iPhonu, do tohoto alba přejít. S příchodem iOS 15 jsme se pak dočkali přidání možnosti pro kompletního skrytí alba Skryto, pořád se ale nejednalo i ideální řešení, jelikož bylo možné jej jednoduše nechat znovu zobrazit.

iOS 16: Jak ve Fotkách uzamknout album Skryté

Dobrou zprávou je, že v iOS 16 už konečně Apple zareagoval na „naříkání“ jablíčkářů, kteří měli strach z toho, že někdo v budoucnu jejich fotografie z alba Skryté uvidí. Konkrétně kalifornský gigant přišel s tím nejlepším řešením, s jakým mohl – album Skryté, včetně alba Nedávno smazané, si totiž můžete nechat uzamknout prostřednictvím Touch ID či Face ID, podle toho, jaký iPhone máte. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem lze tuto funkci aktivovat:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde pak sjeďte o kus níže, kde věnujte pozornost kategorii s názvem Alba.
  • V rámci této kategorie už jen stačí aktivovat funkci Use Face ID (bude počeštěno později).

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu v aplikaci Fotky uzamknout album Skryté. Zároveň se aktivací výše uvedené funkce uzamkne také album Nedávno smazané. Kdykoliv tedy budete chtít ve Fotkách přejít do alba Skryté nebo Nedávno smazané, tak se budete muset ověřit prostřednictvím Touch ID či Face ID, bez možnosti zadání kódu. Zároveň se nezobrazí ani informace o tom, kolik je v těchto dvou albech uložených fotek. A samozřejmostí je nutnost se ověřit i v případě, že se rozhodnete pro deaktivaci tohoto zabezpečení. Album Skryté a Nedávno smazané už je tak konečně stoprocentně chráněné.

.