Zavřít reklamu

Aplikace Mapy.cz je v tuzemsku velice populární konkurence pro Google Mapy i Apple Mapy. Stojí za ní Seznam, který se snaží s konkurencí držet krok i díky četným aktualizacím s vylepšováním funkcí mobilní aplikace. Tady jsou ty největší novinky, které za poslední dobu do Mapy.cz dorazily nebo teprve dorazí. 

Přidávání fotek z databáze Wikimedia 

Místa, která byla v Mapách zatím bez nějaké fotografie, budou nově doplněna o obsah z Wikimedia. Jednoduše to znamená, že si snadno uděláte o místu vašeho zájmu přehled, ať už se nachází kdekoli. 

Štítky o možnosti platby 

Bezkontaktní platby už jsou u nás na denním pořádku, to tedy tak, že je bez problémů zvládají i naše technologie – telefony a hodinky. Ne všichni obchodníci ale karty přijímají, kdy jich zejména v COVIDové éře hodně ubylo. Mapy.cz tak v detailu místa nově zobrazují štíty, které vás jasně informují o tom, zda jde na daném místě kartou platit.  

Moje Mapy 

Pokud rádi plánujete dopředu, než se někam vydáte, můžete mít ve svých uložených trasách poměrně nepořádek. Tyto trasy se ukládají do záložky Moje Mapy, které nešlo nijak řadit. To se ale nedávno změnilo a nově je tak můžete řadit podle abecedy, data přidání nebo i podle vzdálenosti od vaší aktuální polohy. 

Nové mapové podklady 

Mapy.cz nabízejí několik možností zobrazení mapových podkladů. Pokud jde o ty letecké, tak nově v aplikaci vyjma těch od poskytovatele Topgis máte také ty od Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Výhodou je, že je může poskytovatel obměňovat častěji, než tomu bylo dosud. Momentálně jsou zde tyto mapy z více jak poloviny Česka z roku 2022 a střední část republiky má být dokonce z roku loňského. 

Premium verze 

Aplikace a její využívání je a bude zdarma, ale už brzy se počítá s tím, že přijdou funkce, které budou k dispozici za poplatek. Premium verze má být zaměřena na pokročilejší možnosti, bližší informace ale ještě nemáme. Otázkou tak je, co za funkce to bude a kolik si za ně bude Seznam účtovat. K odhalení by mělo dojít ještě letos. 

.