Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se opět budeme věnovat Mapám na Macu. Tentokrát si vysvětlíme, jak povolit Mapám přístup k vaší aktuální poloze, jak zobrazit historii vyhledávání a jak přidávat trasy i jednotlivá místa do seznamu oblíbených, abyste se k nim mohli kdykoliv vrátit.

Pokud Mapám na svém Macu povolíte přístup k aktuální poloze, výrazně vám to usnadní vyhledání a plánování tras nebo zobrazení nedalekých bodů zájmu. Pro povolení přístupu Map k vaší poloze klikněte v levém horním rohu obrazovky na Apple menu -> Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí. V panelu Soukromí vyberte vlevo položku Polohové služby, zaškrtněte Zapnout polohové služby a Mapy. Pro zobrazení vaší aktuální polohy na Mapách pak už jen stačí kliknout na tlačítko s šipkou nalevo od řádku pro vyhledávání. Na mapě se v místě, kde se nacházíte, objeví modrý bod.

Pokud se v Mapách potřebujete vrátit k výsledkům svého předchozího vyhledávání, klikněte na vyhledávací pole – zobrazí se vám přehled nedávno hledaných míst. Pokud chcete vymazat historii vyhledávání, klikněte do vyhledávacího pole -> Oblíbené, na bočním panelu klikněte na Poslední -> Smazat poslední položky. V Mapách na Macu si můžete také uložit vybrané místo nebo trasu a později se k ní vrátit. Pro uložení trasy nejprve zobrazte trasu, zadejte body A a B a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Úpravy -> Přidat do oblíbených. Pro uložení místa zobrazte v Mapách požadovanou lokaci tak, aby byla vidět. Klikněte na špendlík místa a v kartě, která se vám zobrazí, vyberte ikonku malého “i” v kroužku. Poté klikněte na ikonku srdce v horní části karty s informacemi. Oblíbená místa zobrazíte po kliknutí do vyhledávacího pole -> Oblíbené.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více