Zavřít reklamu
iWant

Apple Mapy se v České republice dočkaly dalšího vylepšení

iWant

Společnost Apple s iOS 11 do svých map integrovala funkci navádění do konkrétních jízdních pruhů. Navigace v mapách tak kromě klasických pokynů o změně směru dokázala říci (a ukázat), v jakém pruhu se má uživatel držet. Z počátku šlo o službu, jež byla dostupná jen na vybraných místech, zejména v USA, západní Evropě a Číně. S postupným rozšiřováním však došlo i na nás a tato funkce je od minulého týdne dostupná i pro mapy v České republice.

Společnost Apple aktualizovala seznam funkcí pro svou mapovou aplikaci a do kolonky „lane guidance“ přibylo hned několik evropských zemí. Kromě ČR je nově tato služba k dispozici také pro mapy v Polsku, Maďarsku, Irsku a Finsku. Díky tomuto poslednímu rozšíření je tak tato služba již v 19 zemích na světě a je tak velmi zajímavé, že se do těchto 19 států dostala právě ČR. Že by to bylo kvalitou infrastruktury a silniční sítě se mi nechce příliš věřit…

Jak již padlo v perexu, služba je v ČR dostupná již od minulého týdne, kdy jsem jí osobně zaznamenal poprvé. Řidičům pomůže především při navigaci v komplexních křižovatkách nebo v komplikovanějších místech, kde nikdy nejel. Z mé zkušeností vím, že tato novinka stále není 100% (v jednom případě se spletla na Plzeňsku) ale doladění je jen otázkou času. Kompletní seznam funkcí Apple Map a jejich podpory pro jednotlivé země najdete zde.

Zdroj: Macrumors